سالگرد ارتحال آیت الله باریک بین در قزوین برگزار شد

قزوین-ایرنا-آیین نخستین سالگرد ارتحال آیت الله مرحوم هادی باریک بین عصر پنجشنبه با حضور جمعی از مسئولان کشوری و استانی در قزوین برگزار شد.

به گزارش ایرنا، اقشار و گروه های مختلف مردم قزوین نیز در این مراسم که در حسینیه امامزاده حسین ابن علی ابن موسی الرضا(ع) برگزار شد، حضور بهم رساندند.
آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک سخنران آیین سالگرد ارتحال آیت الله باریک بین بود.
این مراسم همچنین به عطر تلاوت قران آکنده شد و مداحان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) نیز به نوحه سرایی پرداختند.
در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین محمدحسن ابوترابی فرد امام جمعه موقت تهران و همچنین آیت الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین، عبدالمحمدزاهدی استاندار قزوین، داوود محمدی و سیده حمیده زرآبادی نمایندگان مردم قزوین،آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی، بهمن طاهرخانی نماینده تاکستان و روح الله بابایی صالح نماینده مردم بویین زهرا و آوج، آیت الله علی محمد تاکندی و حجت الاسلام قدرت الله علیخانی نمایندگان ادوار مجلس خبرگان و شورای اسلامی و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی و فرماندهان انتظامی و نظامی استان حضور داشتند.
آیت الله باریک بین، نماینده سابق ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین 19 فروردین ماه سال گذشته دعوت حق را لبیک گفت.
آیت الله باریک بین در سال 1309 شمسی در شهر قزوین متولد شد.
آن مرحوم از شاگردان درس خارج امام خمینی(ره) بود و در زمان مبارزات قبل از پیروزی انقلاب نقش برجسته ای در هدایت مردم قزوین و انتشار اعلامیه ها و افشاگری علیه رژیم طاغوت داشت.
نمایندگی مردم قزوین و زنجان در مجلس خبرگان رهبری و نمایندگی ولی فقیه در استان قزوین و امامت جمعه قزوین از سال 1360 تا 1393 از جمله مسئولیت های آیت الله باریک بین بود.
آیت الله باریک بین همچنین از خانواده معظم شهدا و پدر شهید مرتضی باریک بین بود.
3013*6104

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال