نماینده ولی فقیه در قزوین:

نباید به امر به معروف و نهی از منکر نگاه تشریفاتی داشت

قزوین-ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین گفت: اولویت بندی، هم افزایی و پرهیز از نگاه تشریفاتی به حوزه امر به معروف و نهی از منکر ضروری است.

به گزارش ایرنا به نقل از دفتر آیت‌الله عبدالکریم عابدینی بعدازظهر یکشنبه در نشست شورای امر به معروف و نهی از منکر استان قزوین،افزود: امر به معروف و نهی از منکر از جایگاه با عظمتی برخوردار است و نباید نگاه تشریفاتی به این حوزه داشته باشیم.
وی با تأکید بر اینکه خدا به حامیان امر به معروف و نهی از منکر عزت می‌بخشد،تصریح کرد: مسئولان و اعضای اصلی این نشست باید خودشان در جلسات حضور داشته باشند نه معاونان آنان، چرا که این فریضه بسیار مورد تاکید دین قرار دارد و باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.
نماینده ولی فقیه در استان قزوین با بیان اینکه امر به معروف تزیینات و تشریفات نیست بلکه جزو ارکان اصلی دین محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد: امام حسین (ع) علت اصلی قیام خود را امر به معروف و نهی از منکر معرفی می‌کنند بنابراین باید تلاش کنیم تا در این حوزه مهم به جایگاه حقیقی خود دست پیدا کنیم.
امام جمعه قزوین، هم‌افزایی و پرهیز از جزیره‌ای عمل کردن در حوزه امر به معروف را بسیار ضروری دانست و افزود: یکپارچه‌سازی فعالیت‌ها در حوزه امر به معروف و نهی از منکر اثرگذاری کارها را افزایش می‌دهد و فعالیت‌ها را هدفمند می‌کند.
وی بر شناسایی و اولویت‌بندی منکرها تاکید کرد و گفت: برای برنامه‌ریزی در حوزه امر به معروف و نهی از منکر نیازمند شناسایی و اولویت‌بندی منکرها هستیم زیرا بدون اطلاعات کافی امکان برنامه‌ریزی دقیق وجود ندارد.
رییس شورای امر به معروف و نهی از منکر استان قزوین، نقش امر به معروف را در تحکیم امنیت ملی، اجتماعی و خانواده مهم و راهبردی عنوان کرد و یادآور شد: امر به معروف و نهی از منکر فریضه‌ای است که اجرای درست آن می‌تواند ناهنجاری‌ها را از میان بردارد و امنیت را ارتقا دهد اما برای تحقق این هدف لازم است، منشاء منکرها را شناسایی کنیم.
وی از خدمات آمران به معروف و ناهیان از منکر نیز قدردانی کرد و گفت: این عزیزان ایثارگرانه خودشان و آبرویشان را به خطر می‌اندازند تا امر به معروف و نهی از منکر را احیا کنند.

**لزوم بکارگیری نگاه فرهنگی به امر به معروف و نهی از منکر
حجت‌الاسلام ‌والمسلمین سیدجمال‌الدین میرمحمدی معاونت فرهنگ، تحقیقات و آموزش ستاد امر به معروف کشور نیز در این نشست گفت: راهبردهای آموزشی در حوزه امر به معروف و نهی از منکر در ستاد کل تدوین و مشخص شده است اما در حوزه فضای مجازی در حال پیگیری و تعیین نقشه راه هستیم.
وی تصریح کرد: مردم و مسئولان در حوزه امر به معروف و نهی از منکر آمادگی بسیار خوبی برای همکاری دارند و باید برنامه ریزی‌ها به گونه‌ای باشد که از این ظرفیت عظیم به خوبی استفاده کنیم.
این مسئول لزوم بکارگیری نگاه فرهنگی به امر به معروف و نهی از منکر را ضروری دانست و برخی از قوانین این حوزه را نیازمند اصلاح و بازنگری دانست.
3013

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال