نماینده ولی فقیه در استان قزوین:

تراز جامعه اسلامی داشتن دغدغه دین در معلمان است

قزوین-ایرنا-نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین گفت: داشتن دغدغه دین، علم و کرامت انسانی در معلمان تراز جامعه اسلامی است.

به گزارش سه شنبه شب ایرنا به نقل از دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دیدار مدیران آموزش و پرورش استان قزوین با وی با بیان اینکه رسالت انبیای الهی (ع) تعلیم و تعلم بوده است،افزود: معلمان در جامعه دینی و الهی باید دغدغه هایی را داشته باشند که پیامبران داشته‌اند و این دغدغه ها همان تعلیم و تعلم است.
وی با تاکید بر اینکه مدیرانی که دغدغه‌هایشان ثروت‌اندوزی باشد نمی‌توانند مدیر و معلم شایسته ای باشند،اضافه کرد: اگر مدیران و معلمان ما دغدغه دین، علم، ایمان، عدالت و کرامت انسان‌ها را داشته باشند، می‌توانند مدیر و معلمی در تراز جامعه دینی باشند.
امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: خداوند در آیه 164 سوره آل عمران می فرماید: «خداوند بر مومنان منت نهاد هنگامی که در میان آ‌‌ن‌ها، پیامبری از خودشان برانگیخت که آیات او را بر آن‌ها بخواند، آن‌ها را پاک کند و کتاب و حکمت بیاموزد» و این همان مسیر درستی است که معلمان نیز می باید از آن تبعیت کنند.
نماینده ولی فقیه در استان قزوین با تاکید بر اینکه اسلام دین امید است،اضافه کرد: امید موضوع مهمی است که در اسلام و قرآن با جدیت به آن دیده شده و لازم است بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد چرا که لازمه دست یابی به موفقیت‌های بزرگ، بهره‌مندی از روح امید می باشد.
وی، جوانمردی را یکی از ویژگی‌های مهم و انسانی دانست که تحول آفرین خواهد بود و اظهار کرد: یکی از رسالت‌های آموزش و پرورش این است که جوانان را با روح جوانمردی آشنا کنند چرا که جوانمردی ماندگاری می‌بخشد و پایان ناپذیر می باشد
آیت‌الله عابدینی با بیان اینکه صداقت،عدالت، شجاعت، صراحت در گفتار و عبادت و بندگی شاخصه‌هایی جوانمردی محسوب می‌شوند، ادامه داد: جوانان تا در رفتار ما عدالت و شاخصه‌های دیگر جوانمردی نبینند به این شاخصه‌ها روی نمی‌آورند و ضروری است علاوه بر تبیین این معانی، در عمل نیز به آن‌ها پایبند باشیم.
6104*3013
خبرنگار: ناصرنیلی**انتشار دهنده: رضا اولادی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال