هدف ایرنا گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست

هفته نامه مینودر: درمان به جای مُسکّن؛شغل به جای مستمری

هفته نامه مینودر در جدیدترین شماره خود با تهیه گزارشی با تیتر 'درمان به جای مُسکّن؛شغل به جای مستمری' به موضوع ضرورت اشتغال زایی برای معلولان پرداخته است.

در بخشی از این گزارش، شیما شاهین فر نوشته است حتی کشورهای توسعه یافته هم هنوز نتوانسته اند معلولیت را از چهره جامعه حذف کنند اما تفاوت آن ها با ما در پذیرش معلولان به عنوان بخشی صاحب حق در جامعه است که سبب شده این قشر سطح بالاتری از رفاه اجتماعی را تجربه کنند.
نویسنده این مطلب اضافه کرده است با توجه به آمار بالای بیکاری در استان قزوین انتظار به کارگیری سریع معلولان در مشاغل، انتظاری بعید به نظر می رسد اما عمل به وعده ها، برنامه ریزی دراز مدت، استفاده مناسب از تسهیلات برای اشتغال معلولان و حمایت اصولی بر مبنای تجربه های موفق، بیش از امکانات، عزم و اراده می خواهد تا در آینده معلولیت نه وجهه دلخراش، بلکه تجلی امید در جامعه باشد.
شاهین فر در این زمینه گفت و گویی نیز با هادی پور مدیرعامل کانون معولان توانا داشته و وی ایجاد شغل را بسیار سودمندتر از کمک های مقطعی دانسته و گفته است: وقتی شما به کسی 20 کیلو برنج به عنوان کمک می بخشید، یک مسکن به او داده اید و بعد از مدت کوتاهی باز مشکل را بر سر راه خود می بیند اما اگر با ایجاد شغل به او کمک شود ضمن حل مشکل به طورهمیشگی احساس مسئولیت و مفید بودن هم درفرد ایجاد خواهد شد.
افزایش نفوذ آسیب های اجتماعی در بین نوجوانان نیز عنوان مطلب دیگری از مینودر است که در آن مرضیه اردکانی طی گفت و گو با مدیرکل بهزیستی استان قزوین نقش خانواده ها در کاهش آسیب های اجتماعی در بین نوجوانان را مورد بررسی قرار داده است.
بدهی 20 میلیارد تومانی شهرداری الوند به نقل از جوادی شهردار این شهر از دیگر مطالب این هفته نامه است.
هفته نامه مینودر نشریه سیاسی، اجتماعیف فرهنگی و ورزشی است که روز های دوشنبه در قزوین منتشر می شود.
7388*3013
خبرنگار: پریسا نوروزی**انتشار دهنده: رضا اولادی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال