برف و باران در راه قزوین

قزوین-ایرنا- مدیرکل هواشناسی قزوین با اشاره به ورود یک سامانه بارشی از امروز دوشنبه به استان،گفت: این سامانه موجب بارش برف و باران طی 2 روز آینده می شود.

آرش بهاروند احمدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس آخرین نقشه های پیش یابی از روز سه شنبه تا چهارشنبه هفته جاری منطقه تحت تاثیر گذر امواج ناپایدار ناشی از یک سامانه بارشی قرار خواهد داشت.
وی اضافه کرد: با تقویت این سامانه از بعدازظهر سه شنبه تا ظهر چهارشنبه بارش ها از شدت و گسترش بیشتری برخوردار خواهند بود.
این مسئول ادامه داد: همچنین از بامداد چهارشنبه هفته جاری نفوذ زبانه های پرفشار شمالی را به منطقه شاهد خواهیم بود که موجب وزش بادهای شدید به ویژه در نیمه جنوبی استان و احتمال بارش برف و کولاک در ارتفاعات خواهد شد.
بهاروند احمدی خاطر نشان کرد: به لحاظ دمایی نیز در روز چهارشنبه هفته جاری کاهش دما قابل پیش بینی است.
وی با اشاره به پیامدهای این سامانه بارشی،افزود: آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل ها به دلیل بارش قابل ملاحظه باران،لغزندگی جاده ها و اختلال در تردد جاده ای به سبب بارش برف، کاهش دید افقی و احتمال کولاک در ارتفاعات و احتمال خسارت به تاسیسات به سبب وزش بادهای شدید از جمله پیامدهای این سامانه است که در این رابطه اخطاریه های لازم از سوی اداره کل هواشناسی استان صادر شده و باید دستگاه های خدمات رسان آمادگی لازم را در این زمینه داشته باشند.
بهاروند در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به سردترین و گرم ترین مناطق استان طی 24 ساعت گذشته،گفت: طی شبانه روز گذشته سیردان با 2 درجه سانتیگراد سردترین و رازمیان با 18درجه سانتیگراد گرمترین شهرهای استان بوده اند.
وضعیت جوی استان قزوین را 9 ایستگاه سینوپتیک اصلی و تکمیلی، پنج ایستگاه اقلیم شناسی،33 ایستگاه باران سنجی مکانیکی،9ایستگاه باران سنجی اتوماتیک هشدار سیل و سه ایستگاه خودکار جاده ای ثبت و گزارش می کنند.
6101*3013
خبرنگار:هادی درزی رامندی**انتشار دهنده: رضا اولادی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال