کاهش 17 درصدی حوادث ناشی از کار در قزوین

قزوین-ایرنا-مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی قزوین گفت: حوادث ناشی از کار در استان طی 10 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 17 درصد کاهش یافته است.

مسعود بابایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی مدت یاد شده شاهد ثبت و گزارش 403 مورد حادثه ناشی از کار در استان بوده ایم که این رقم در زمان مشابه سال قبل 489 مورد بوده است.
وی همچنین از کاهش آمار فوت شدگان ناشی از حوادث کار در استان طی 10 ماهه امسال نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: در این مدت متاسفانه 18 تن حین کار در استان جان باختند که این رقم در زمان مشابه سال قبل 20 تن بود.
مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی قزوین همچنین با اشاره به فعالیت 528 کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار در واحدها و کارگاه های مشمول قانون کار در استان،گفت: وظیفه این کمیته ها تاکید بر رعایت مسایل ایمنی و بهداشتی در حوزه کار و پیشگیری از وقوع حوادث ناشی از کار است.
این مسئول همچنین از حضور کارشناسان روابط کار اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی قزوین در 197 فقره نشست کمیته های حفاظت فنی و بهداشت کار واحدها و کارگاه های مشمول قانون کار در استان طی سال جاری خبر داد و افزود: تلاش ما بر این است تا با برنامه ریزی و تلاش بیشتر تعداد حوادث ناشی از کار را به کم ترین میزان ممکن برسانیم.
بابایی از کارفرمایان و نیروهای کار خواست تا با رعایت هرچه بیشتر نکات ایمنی از وقوع حوادث ناشی از کار پیشگیری کنند.
3013
انتشار دهنده: رضا اولادی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال