علت قطع شبانه درختان حاشیه دانشگاه آزاد قزوین در دست بررسی است

قزوین-ایرنا-مدیران کل حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی قزوین از پیگیری موضوع قطع شبانه درختان کنار دانشگاه آزاد اسلامی و در حاشیه آزادراه قزوین-زنجان خبر دادند.

سیاوش شمسی پور روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: این موضوع و دلیل این اقدام را توسط کارشناسان خود مورد بررسی قرار می دهیم.
وی اضافه کرد: تعرض به محیط زیست پذیرفته نیست و باید هر فعالیت عمرانی خود را به گونه ای پیش ببریم که کمترین آسیب را به طبیعت و محیط زیست از جمله درختان وارد کند.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قزوین نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: هنوز از دلیل اصلی قطع شبانه این درختان اطلاع ندارم ولی به هر دلیلی نیز که باشد این عمل از سوی منابع طبیعی نفی می شود.
علی اکبر اسدالهی اضافه کرد: با توجه به اهمیت درختان در حفظ دمای کره زمین و تاثیر کاهش دهنده آن بر پدیده گرمایش جهانی و تولید اکسیژن که عامل اصلی حیات انسان و دیگر جانداران است باید به توسعه درختکاری بپردازیم نه اینکه آنها را قطع کنیم.
وی ادامه داد: کاشت نهال در حاشیه آزادراه ها بر عهده منابع طبیعی است ولی مسئولیت نگهداری آن بر عهده شهرداری ها است.
اسدالهی ادامه داد: برای تغییر کاربری ها می توانیم به گونه ای عمل کنیم که منجر به قطع درختان نشود.
مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری قزوین نیز در تماس خبرنگار ایرنا با وی پاسخگویی در خصوص این اتفاق را به وقت اداری موکول کرد.
محمدصادق مظفری همچنین گفت: احتمال بر این است که قطع درختان برای استفاده اراضی برای جاده سلامت باشد ولی پاسخ قطعی من در وقت اداری ارایه خواهد شد.
برخی تصاویر و فیلم های پخش شده در شبکه مجازی در شب گذشته نشان می دهد عده ای با ماشین آلات سنگین در حال قطع درختان حاشیه دانشگاه آزاد اسلامی قزوین هستند.
میزان و حجم درختان قطع شده در این محدوده هنوز مشخص نیست.
7390**3013
خبرنگار :گیتی سیمیاری**انتشار دهنده: رضا اولادی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال