پارک علم و فناوری قزوین در حوزه کشاورزی تفاهم نامه سه جانبه امضا کرد

قزوین-ایرنا-رییس پارک علم و فناوری قزوین از امضای تفاهم نامه سه جانبه بین این مرکز با موسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی کشور و مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی پارک علم و فناوری استان قزوین، یوسف گرجی افزود: این تفاهم نامه به منظور بهره‌ گیری از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های علمی، تحقیقاتی و آزمایشگاهی موجود، گسترش فعالیت‌های پژوهشی و فنی، استفاده بهینه از فرصت‌های قانونی و ظرفیت‌های تجاری سازی برای یافته‌های پژوهشی در راستای تسریع روند تبدیل ایده به ثروت و حمایت از شرکت‌ها و محصولات دانش بنیان امضا شد.
وی اضافه کرد: این تفاهم نامه همچنین در راستای استفاده مطلوب از توانمندی و ظرفیت‌های موجود طرفین در تجاری سازی فناوری‌های منتج از پژوهش‌های کاربردی، گسترش فعالیت‌های دانش بنیان،همکاری در زمینه برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی تخصصی و سازماندهی نمایشگاه‌ها و کنفرانس‌های تخصصی مرتبط با معرفی فناوری‌های نوین منتج از تحقیقات امضا شده است.
گرجی با اشاره به بخشی از اقدامات انجام شده این مرکز از سال 89 تاکنون،ادامه داد: کارهای انجام شده در پارک علم و فناوری در این مدت بیشتر بر فعال‌سازی دانش آموختگان دانشگاهی و تقویت کارآفرینی و همچنین تلاش برای تبدیل علم به ثروت متمرکز بوده است.
در حال حاضر نزدیک به 165 واحد فناور با حضور 500 نفر از تحصیل کرده‌های دانشگاهی در پارک علم و فناوری استان در حال فعالیت هستند.
7388*3013
خبرنگار: پریسا نوروزی**انتشاردهنده: رضا اولادی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال