معاون استاندار: صندوق کشمش در قزوین تشکیل می شود

قزوین-ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین گفت: صندوق کشمش در آینده نزدیک به منظور رفع مشکلات تولید کنندگان، در این استان تشکیل می شود.

به گزارش ایرنا، منوچهر حبیبی روز یکشنبه در نشست بررسی وضعیت تشکیل صندوق کشمش استان قزوین افزود: تشکیل صندوق کشمش یکی از مصوبات مهم سفر هیات دولت به استان قزوین است که با هدف حمایت از توسعه بخش کشاورزی، در جهت تبدیل کشاورزی سنتی به مدرن، انجام می شود.
وی اظهار کرد: صندوق کشمش با 51 درصد سهم تولید کنندگان و 49 درصد سهم دولت فعالیت های مقدماتی را آغاز کرده و به زودی با تشکیل مجمع ، هیات مدیره صندوق تعیین می شود .
این مسئول گفت: یارانه تخصیص داده شده از سوی دولت نیز به استان ابلاغ شده که به حساب این صندوق واریز می شود تا با توانمندی های مالی صندوق مشکل باغداران تاکستان مرتفع شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین افزود: باید این صندوق ظرف یک ماه آینده در جهت گره گشایی از مشکلات مردم تشکیل شود و با تشکیل آن انسجام لازم بین تاکداران ایجاد شود تا امیدواری بین باغداران بوجود آید .
فرماندار تاکستان نیز در این نشست گفت : همزمان با واریز سهم دولت به زودی هیات مدیره صندوق در استان انتخاب می شوند .
فاطمه خمسه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان نیز با تشریح روند شکل گیری صندوق کشمش اظهار کرد: به منظور تشکیل هیات مدیره صندوق ، طی روزهای آینده سهم دولت به حساب صندوق واریز خواهد شد.
استان قزوین رتبه نخست تولید کشمش را در کشور به خود اختصاص داده است.
6104/6012 خبرنگار:ناصر نیلی ** انتشار دهنده: علی حیدر شاه حسینی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال