امام جمعه قزوین: تصمیم اخیر ترامپ نابودی اسرائیل را سرعت می بخشد

قزوین - ایرنا- قزوین - ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: تصمیم رئیس جمهور آمریکا مبنی بر اعلام بیت المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل غاصب نتایج زیانباری برای استکبار و صهیونیسم دارد و نابودی رژیم صهیونیستی را سرعت می بخشد.

به گزارش ایرنا ، آیت الله عبدالکریم عابدینی در خطبه های نماز جمعه قزوین افزود: رئیس جمهور نادان و ناپخته آمریکا با تصمیم خود سنگی رادر چاه انداخته که حتی هم پیمانانش هم، برای بیرون آوردن آن حاضر به کمک او نیستند.
وی گفت: استکبار و صهیونیست ها گمان می کردند با این تصمیم می توانند شکستهای خود را پنهان کنند ولی شکست دیگری به ناکامی های آنها افزوده می شود.
وی اظهار کرد: این تصمیم باعث شده تا وحدت مسلمانان تقویت شود و مردم مسلمان به مقاومت اسلامی توجه بیشتری نشان دهند.
امام جمعه قزوین اضافه کرد: صهیونیست ها خیال می کردندکه جهان در مقابل این تصمیم ساکت می نشیند ولی مسلمانان و حتی غیر مسلمانان به مخالفت با این تصمیم ناپخته ترامپ برخاسته اند.
آیت الله عابدینی اضافه کرد: ما به رئیس جمهور آمریکا توصیه می کنیم که تاریخ و جغرافیا را مطالعه کند تا بداند که در عراق، افعانستان، یمن، سوریه و دیگر نقاط جهان چیزی عاید آمریکا نشده و این بار نیز نخواهد شد.
وی خطاب به ترامپ گفت: حمایت شما از رژیم صهونیستی این رژیم غاصب را به آتش می کشد و این آنش دامن شما را هم می گیرد و مردم دنیا نمی گذارند که بیت القمدس پایتخت شما شود.
وی تاکید کرد: بر اساس آموزه های قرآنی، دشمن در برابر توطئه های خود باید از مسلمانان درشتی و خشونت ببیند، بنابراین نباید به مذاکره و آشتی با دشمن دلخوش بود.
نماینده ولی فقیه در استان قزوین افزود: این تصمیم موجب شده تا مردم فلسطین با انگیزه بیشتری وارد میدان شده و انتفاضه چهارم را شروع کنند و فلسطینی ها باید با سرعت بیشتری مسلح شوند.
وی در بخش دیگری از خطبه ها گفت: با مرگ علی عبدالله صالح ( رئیس جمهور اسبق یمن) و مهره های همراه او، توطئه بزرگی مثلث عبری، عبری و غربی شامل رژیم صهیونیستی، عربستان و آمریکا خنثی شد.
وی گفت: توطئه مربوط به سعد حریری نخست وزیر لبنان نیز با درایت سید حسن نصر الله نقش بر آب شد و شکست دیگری به مثلت عبری، عربی، غربی وارد آمد.
وی با ذکر آیاتی از قرآن درباره مقابله با فتنه اظهار کرد: آمریکا و صهیونیست ها ریشه فتنه هستند و در عراق ، سوریه، افغانستان، پاکستان ، یمن، بحرین و جنوب عربستان دست به جنایات زیادی زده اند.
سالروز شهادت آیت الله دستغیب ، ضرورت آمادگی مسلمانان در برابر دشمنان، تقوی و لزوم عمل به آموزه های دینی از دیگر محورهای خطبه های نماز جمعه قزوین بود.
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا تصمیم خود را برای به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم اشغالگر صهیونیستی اعلام کرد و به دنبال آن موجی از اعتراضات نسبت به این تصمیم در سراسر جهان به راه افتاد.
6012 انتشار دهنده: علی حیدر شاه حسینی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال