ارسال 80 تخته چادر توسط هلال احمر به روستای آکوجان الموت

قزوین -ایرنا- مدیرعامل جمعیت هلال احمر قزوین گفت: گفت: در پی آسیب دیدگی تعدادی از خانه های روستای آکوجان در اثر زلزله روز سه شنبه گیلان، 80 چادر امدادی به این روستا ارسال شد.

حسن آصفی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: رانش گذشته زمین در منطقه الموت و لرزش های زلزله گیلان موجب بروز ترک هایی در 89 باب از منازل مسکونی روستای آکوجان الموت غربی در مرز استان های گیلان و قزوین شد.
این مسئول اظهار کرد: تیم ارزیابی حوزه معاونت امداد و نجات هلال احمر پس از کارشناسی های به عمل آمده از روستای آکوجان این آسیب دیدگی ها را تایید کردند.
وی همچنین گفت: در پی ارزیابی منازل مسکونی و تصمیم مدیریت بحران استان مبنی بر برپایی اردوگاه 80 خانواری برای 211 خانوار این روستا، 80 دستگاه چادر امدادی،200 تخته پتوی گلدار و 160 کیلو نایلون پوشش چادر به روستای آکوجان ارسال شد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر قزوین افزود: هم اکنون همه مردم روستای اکوجان در مکان های امن،مساجد و حسینیه ها اسقرار یافته اند.
آصفی همچنین گفت: امیدواریم با همکاری رسانه ها بتوانیم نظر همه مسئولان را برای امدادرسانی بهتر به روستای زلزله زده اکوجان جلب کنیم.
روستای اکوجان از توابع الموت غربی در مرز استان های گیلان و قزوین قرار دارد.
سه شنبه 14 آذر زلزله ای به قدرت 4.8 ریشتر لنگرود گیلان را لرزاند، این زلزله در بعضی نقاط استان قزوین از جمله شهر قزوین نیز احساس شد.
6101*3013
خبرنگار:هادی درزی رامندی**انتشار دهنده: رضا اولادی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال