بارش برف برخی گردنه های استان قزوین را فرا گرفت

قزوین-ایرنا-معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای قزوین گفت: هم اکنون شاهد بارش برف در بعضی گردنه های استان هستیم.

جواد حق لطفی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن تشریح آخرین وضعیت راه های استان،افزود: بارش برف در گردنه های آوج واقع در جاده قزوین-همدان، قسطین لار و بهرام آباد واقع در منطقه الموت و طالقان واقع در منطقه طالقان از صبح امروز آغاز شده اما تردد در آنها عادی و روان است.
حق لطفی اضافه کرد: نیروهای راهدار استان با آغاز بارش برف عملیات نمک پاشی را شروع کرده اند و هم اکنون این عملیات ادامه دارد.
وی در ادامه از مسافران خواست تا ضمن خودداری از سفرهای غیرضروری، در صورت سفر با همراه داشتن زنجیر چرخ، لباس های گرم و آذوقه، نسبت به سالم بودن وسیله نقلیه خود اطمینان داشته و با پلیس و نیروهای راهدار مستقر در طول جاده های استان همکاری کنند.
به گفته وی، 30 تیم راهداری به همراه 250 دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین و 300 راهدار در 24 راهدارخانه و جاده های اصلی و فرعی استان قزوین آماده خدمات رسانی در سرما و کولاک زمستانی هستند.
وی در پایان یادآور شد: شهروندان می توانند آخرین وضعیت جاده های کشور و استان را از شماره تلفن 141 جویا شده و یا از طریق تصاویر دریافتی دوربین های نظارت تصویری سامانه مرکز مدیریت راه ها به نشانی www.141.ir نیز مشاهده کنند.
استان قزوین دارای 217 کیلومتر آزادراه، 292 کیلومتر بزرگراه، 253 کیلومتر راه اصلی و 563 کیلومتر راه فرعی است.
6101*3013
خبرنگار:هادی درزی رامندی**انتشار دهنده: رضا اولادی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال