شادی قزوینی ها درسالروز ولادت پیامبراعظم (ص) و امام جعفر صادق(ع )

قزوین-ایرنا- قزوین همزمان با ولادت پیامبر مهر و مهربانی حضرت رسول اکرم (ص) و امام جعفر صادق(ع)غرق در شادی و سرور است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، قزوین از شب گذشته همگام با اقصی نقاط ایران اسلامی با فرارسیدن سالروز میلاد پیامبر مهر و مهربانی و امام جعفر صادق رئیس مذهب جعفری و امام ششم شیعیان شاهد جشن و سرور است.
هفدهم ربیع الاول برابر است با سالروز میلاد پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله وسلم و زادروز فرخنده امام جعفر صادق علیه السلام، در چنین روزی آخرین فرستاده الهی قدم به دنیای هستی گذاشت و تولد او نور نوید بخشی برای رهایی از تاریکی ها بود.
به مناسبت این 2 میلاد فرخنده و پایان هفته وحدت، شادی و سرور در هر کوی و برزن استان قزوین موج می زند و عاشقان پیامبر (ص) و اهل بیت (ع) در این استان با برپایی آیین های مختلف، ارادت خود را به آستان جانان نشان می دهند.
آذین بندی و چراغانی شهر،برپایی ایستگاه های صلواتی،پخش شیرینی و شکلات، جشن در مساجد،امامزادها و تکایا و آغاز زندگی مشترک بسیاری از زوج های جوان قزوین در این ایام بزرگ و خجسته از جمله مهمترین رویدادهای شهر است که توجه همگان را در پاسداشت حریم این 2 گوهر آسمان ولایت و امامت جلب می کند.
آیین های مختلف جشن و سرور میلاد پیامبر گرامی اسلام (ص) و امام جعفر صادق (ع) در دیگر نقاط استان شامل بوئین زهرا، آوج، آبیک، تاکستان و البرز استان نیزدر حال برگزاری است.
12 تا 17 ربیع الاول سالروز ولادت پیامبر گرامی اسلام (ص)، با عنوان هفته وحدت نامگذاری شده است
6101*3013
خبرنگار:هادی درزی رامندی**انتشار دهنده: رضا اولادی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال