هدف ایرنا گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست

سرمایه ای که جای بازار به بانک می رود

شماره جدید هفته نامه مینودر در مطلبی با تیتر 'سرمایه ای که جای بازار به بانک می رود' به دلایل رغبت مردم به جای سرمایه گذاری به سپردن پول خود به بانک ها پرداخته است.

در ابتدای این مطلب حدیث حیدری نوشته است، شوک اقتصادی وارد شده به بازار طی یک دهه اخیر باعث شد تا جمله معروف ایرانی ها به عنوان زمین طلاست به حد قابل توجهی از ارزش و اعتبار بیفتد، پیشتر هر کسی که دستش می رسید زمین می خرید و در فرصت مناسب خانه و مغازه می ساخت کاری که هم اکنون اقتصاد قدرتمند آمریکا به شکل گسترده تر و مکانیزه تری آن را انجام می دهد اما رکود بازار در کشور ما سبب شد این حرکت مثبت به حاشیه برود و قسمت قابل توجهی از زمین ها به دست دلالان یا سازمان های دولتی و غیردولتی بیافتد، جایی که استفاده درست از این سرمایه به ندرت اتفاق می افتد.
بازار بورس و سرمایه هم در این سال ها علی رغم پیشرفت ها و تحرکات جدی که داشته از طرفی به خوبی به مردم معرفی نشده و در باور عموم بورس کار هرکسی نیست و بلد شدن راه و رسم آن خیلی کار می‌خواهد، از سوی دیگر آنرا هم هنوز بازار مطمئنی برای سرمایه ای که با زحمت به دست آورده اند، نمی دانند.
از قرار معلوم مردم بهترین راه حفظ یا افزایش سرمایه خود را کماکان سپرده‌گذاری در بانک ها می‌دانند و به خاطر اعتمادی که به امنیت سیستم بانکی دارند، پول های خود را در ازای دریافت سود به بانک ها می سپارند اما چرا هر روز زمزمه های بیشتری از وضعیت نامناسب بانک ها و خطر ورشکستگی شان می شنویم؟
در کنار شایعات حول نام بانک های معروف و ورشکستگی آنها گاهی این اتفاق در عمل می افتد و یک بانک با حجم عظیمی از سرمایه و تعدد شعبات ناگهان نابود می شود، هرچند با تمام اینها باز هم مردم پولشان را به بانک ها می‌دهند و هزاران هزار میلیارد پول مردم بین حساب های مختلف بانکی جابجا می‌شود اما بانک ها واقعاً با پول هایشان چه می کنند؟
مینودر همچنین گزارشی از وضعیت نابسامان محله قدیمی هادی آباد قزوین و درخواست‌های مکرر ساکنان آن برای رسیدگی را با تیتر 'در فریاد زیر آب' توسط الناز قاسمی منتشر کرده است.
'زوال کسب و کار در بازار راکد مجتمع‌های تجاری شهر' گزارش دیگری از شماره جدید مینودر است که با قلم شیما شاهین فر از فرجام رویای تخصصی سازی مجتمع های تجاری قزوین گزارش داده است.
'سالمندی می‌تواند یک اتفاق خوب باشد'عنوان گزارش دیگری در این نشریه می باشد که با قلم مرضیه اردکانی نوشته شده است.
افزایش آمار طلاق در استان قزوین نگران کننده است برگرفته از سخنان رئیس کل دادگستری استان قزوین از دیگر مطالب این شماره هفته نامه مینودر است.
در صفحه حوادث این نشریه نیز به آسیب دیدگی پای امین حیایی بازیگر کشور بر اثر سقوط پالت چوبی اشاره شده که در حین فیلمبرداری پروژه سینمایی درخونگاه در یکی از کارخانه های قزوین اتفاق افتاده است.
مینودر به سردبیری عاطفه مشایخی هر هفته در قزوین منتشر می شود.
7388*3013
خبرنگار:پریسا نوروزی**انتشار دهنده: رضا اولادی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال