استاندار قزوین: وقت خود را نباید صرف امور بیهوده کنیم

قزوین-ایرنا-استاندار قزوین گفت: وقت خود را نباید صرف امور بیهوده و بی ارزش که سودی به حال مردم ندارد، بکنیم.

به گزارش ایرنا، عبدالمحمد زاهدی شامگاه یکشنبه در جمع نمایندگان احزاب و گروه های اصولگرا استان قزوین افزود: تجربه پنج استانداری و 12 سال معاونت سیاسی در استان های مختلف را داشته ام اما تاکنون هیچ استانی را به این شکل ندیده ام که وقت استاندار به ناچار صرف مسایلی بشود که سودی برای مردم نداشته باشد.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه همه باید از شیطان درون خود مراقبت کنیم و به آن نبازیم، اظهار کرد: مبارزه با شیطان درون کار سختی است به طوری که حتی خیلی از چهره ها که انتظار آن نمی رفته است در این خصوص با شکست روبرو شده اند.
زاهدی با بیان اینکه باید به گردش نخبگان سیاسی معتقد باشیم،اظهار کرد: رقابت ها و هیجان های انتخاباتی موجب مشارکت مردم در پای صندوق های رای می شود و با برگزاری انتخابات به شکل طبیعی شاهد تغییرها و جابه جایی ها هستیم.
استاندار قزوین ادامه داد: قانون اساسی نیز موضوع گردش نخبگان سیاسی را پیش بینی کرده تا از طریق انتخابات فرایند تغییر قدرت انجام شود ولی در مجموع همراه با این موضوع، باید اصل حفظ منافع ملی مورد توجه قرار گرفته و نسبت به آن غفلت نشود.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: هیچ اصلاح طلب و اصولگرایی نباید فکر کند که باید تا ابد بر مسند قدرت تکیه بزند چون این خود یک آسیب است.
استاندار قزوین همچنین گفت: به تخلف های جزیی که در انتخابات گذشته وجود داشته است با توجه به اینکه در نتیجه آرا تاثیر نداشته، نباید بپردازیم.
زاهدی در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران دارای هویتی فرهنگی بود،افزود: استکبارستیزی یکی از اصول این انقلاب بود که همچنان ادامه خواهد داشت و البته این موضوع رویه و مشی امام خمینی (ره) از ابتدای نهضت خود نیز بود.
استاندار قزوین با بیان اینکه بسیاری از معادلات در جهان تغییر کرده و خیلی از قدرت ها در حال عوض شدن هستند، افزود: با توجه به این موضوع در مقابله با دشمن باید گاهی اوقات دیپلماسی هویچ و چماق و با یک دست پس زده و با یک پا پیش بکشیم را به کار ببریم.
زاهدی با بیان اینکه در روابط خارجی خود باید منافع جمهوری اسلامی ایران را در هر حالت مورد توجه قرار دهیم،افزود: حفظ منافع ملی کشور یک اصل است که نباید نسبت به آن غفلت کنیم.
وی با بیان اینکه باید تابع فرمان مقام معظم رهبری و ولایت فقیه باشیم تا به انقلاب و کشور صدمه و آسیب وارد نشود، اضافه کرد: هرکس نظام سیاسی کشور را قبول ندارد و می خواهد مدیر این سیستم باشد، اخلاق مدار نیست چون سیاست های کلی نظام را مقام معظم رهبری تعیین می کنند.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به برگزاری همایش ملی خشونت علیه زنان در قزوین که با واکنش برخی چهره ها و جریان های سیاسی روبرو شده بود نیز گفت: این همایش در استان های دیگر نیز برگزار شده و سیاستی است که در کشور در حال اجرا می باشد.
زاهدی با تشریح مصادیق خشونت، افزود: سن ازدواج زنان و جوانان به دلیل مسائل اقتصادی و تغییر ارزش ها بالا رفته که وضع بدی است و خشونت علیه زنان را چیزی می دانیم که زن جامعه ما را آزار می دهد و باید آنرا شاهد نباشیم.
وی همچنین در رابطه با به کارگیری نیروهای بیرون سازمان در یک دستگاه و یا نهاد نیز که این روزها نقل برخی محافل سیاسی قزوین است، گفت: در به کارگیری نیروهای سازمانی ممکن است با کمبود نیروی متخصص داخلی مواجه باشیم و در این زمینه می توان از نیروی بیرون سازمان استفاده کرد.
استاندار قزوین در ادامه با اشاره به طرح ساماندهی آستان امامزاده حسین(ع) قزوین، گفت: در رابطه با پیشبرد سریع تر این طرح یک نشست در داخل امامزاده گذاشته ایم اما متاسفانه در خصوص این پروژه بزرگ اولویت بندی ها رعایت نشده است.
وی در ادامه به ورودی های نامناسب شهر قزوین نیز اشاره کرد و افزود: از آنجا که قزوین شهر ریشه داری است بسیار زیبا می باشد و از ابتدا نیز با نقشه ساخته شده اما ورودی های آن در شان این شهر نیست و ساماندهی آنها با نظارت و همکاری استانداری باید توسط شورا و شهرداری دنبال شود.
استاندار قزوین با بیان اینکه انتقادپذیر هستم،افزود: من به نقد اعتقاد دارم چون همه ما اشتباه داریم و پذیرش این نقدها راه حل مشکلات است.
وی در ادامه به ظرفیت های کشاورزی قزوین اشاره کرد و ادامه داد: این استان ظرفیت کشاورزی بسیار زیادی دارد ولی متاسفانه به دلیل خشکسالی و مصرف بی رویه آب در دشت قزوین با افت منابع آب و بیابان زایی مواجه هستیم و در این راستا ستاد احیای دشت قزوین را راه اندازی کرده ایم.
زاهدی بر لزوم نهادینه شدن فرهنگ استفاده درست از آب تاکید کرد و از آب به عنوان مساله ای که در آینده بحران آن جدی تر خواهد شد، یاد کرد و گفت: ما اکنون با مشکل مصرف آب و نه کمبود آب مواجه هستیم.
وی همچنین قابلیت های صنعتی قزوین را بالا دانست و افزود: در این بخش نیز با چند مشکل از جمله فناوری فرسوده، مدیریت ضعیف، نبود بازار فروش و کیفیت نامناسب برخی کالاهای تولیدی مواجه هستیم که می توان با حمایت بیشتر از واحدهای موفق و اجرای طرح توسعه بخشی از این مشکلات را مرتفع ساخت.
یک عضو حزب موتلفه نیز پیش از صحبت های استاندار قزوین در این نشست گفت: یک جریان آسیب زا در قزوین هنوز بر شیطان نفس خود مسلط نشده و به شدت به حضور آن در استان معترض هستیم.
محمد حسن شفیعی ها افزود: شرایط قزوین به دلیل حضور برخی پایه گذاران و افراد موثر در جریان های سیاسی کشور از گذشته بسیار خاص بوده و در تقسیم بندی های سیاسی کشور همیشه موثر و جریان ساز بوده است.
وی افزود: اختلاف سیاسی به صورت طبیعی در هر استانی وجود دارد و ما باید بعد از 40 سال به این نتیجه رسیده باشیم که همدیگر را تحمل کنیم.
شفیعی ها افزود: اگر تربیت شده مکتب امام راحل هستیم باید بر روی نقاط حساس و مورد تاکید امام راحل بایستیم و نباید به مرور زمان از این خطوط عبور نمائیم.
وی افزود: ما معتقد هستیم طبیعت استکباری و شیطانی در وجود همگان قرار دارد و هنر بزرگ آن است که این شیطان اکبر نفس را سرکوب کنیم.
این فعال سیاسی اصولگرا ادامه داد: در قزوین یک جریان آسیب زا از روز اول انقلاب وجود داشت که نتوانستند بر شیطان نفس خود پیروز شوند و بعد از انقلاب شیطان نفس آن ها فرصت ظهور یافت.
شفیعی ها همچنین گفت: برای انقلاب اسلامی بد است که مثل دهه 60 برخی افراد معدود برای استان تصمیم بگیرند و این دور از شان انقلاب اسلامی است.
وی با بیان اینکه برخی مدعی اند برای قزوین تصمیم گیر نهایی هستند و همین موضوع نقطه اختلاف در استان است، اظهار کرد: بسیاری از اصولگرایان استان اعتقاد دارند که این اندیشه موجب عقب ماندگی قزوین شده است.
شفیعی ها ادامه داد: قزوین دچار این بیماری است و معتقد هستیم این موضوع موجب عقب ماندگی استان شده و اگر این بیماری در استان وجود نداشت بسیاری از موفقیت ها به دست می آمد.
این عضو حزب موتلفه با اشاره به انتخابات اخیر، گفت:ما نتایج انتخابات اخیر استان را پذیرفته ایم اما در خصوص فرایند انتخابات قزوین از آغاز تا نتایج از ثبت نام و نوع تبلیغات حرف داریم.
وی افزود:امیدواریم فضای انتخابات آینده ما مناسب تر از انتخابات گذشته باشد و با فضای آزاد انتخابات مردم به انتخابات بپردازند.
فرج الله فصیحی رامندی دیگر فعال سیاسی اصولگرای استان قزوین در این نشست گفت: هم در ابلاغیه وزیر کشور و هم در بخشنامه استاندار قزوین بر به کارگیری افرادی که از درون سازمان هستند و تجربه دارند تاکید شده و از یکسو شعار دولت اعتدال و فراجناحی عمل کردن است.
وی ادامه داد: تقاضا داریم براساس این بخشنامه نیروهای خارج از سازمان به کار گرفته نشوند و دستور نظارت براین مورد صادر شود تا مشکلات بعدی را شاهد نباشیم.
فصیحی رامندی افزود: در انتصاب افراد شایسته سالاری باید مورد توجه قرار گیرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: امیدواریم استاندار قزوین در دوران مدیریت خود به 2 موضوع ساماندهی امامزاده حسین(ع) که پس از سال ها همچنان در هاله ای ابهام است و انتظام بخشی به مبادی ورودی شهر قزوین به طور جدی توجه کند.
در ادامه این نشست سایر اعضای ائتلاف رهروان ولایت در خصوص اجرای منویات مقام معظم رهبری، حقوق زنان و ارتقای سطح خدمات رسانی به مردم استان نظرات خود را مطرح کردند.
براساس آخرین آمار استان قزوین دارای 40 حزب سیاسی فعال و ثبت شده است.
6101*3013
انتشار دهنده: رضا اولادی**خبرنگار: هادی درزی رامندی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال