اتحادیه صادرکنندگان استان قزوین تشکیل می شود

قزوین-ایرنا- رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان قزوین گفت: اتحادیه صادرکنندگان استان قزوین با هدف ساماندهی صادرات استان،شناسائی بازارهای هدف و دستیابی به سیاست های استان در بخش صادرات امسال تشکیل می شود.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، علی پرزحمت در نشست توسعه صادرات غیرنفتی استان که با حضور فریدون همتی استاندار قزوین و سیده حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی افزود: اتحادیه صادراتی متشکل از اعضای مختلف در یک حوزه تخصصی فعالیت کرده و دارای شخصیت حقوقی و مستقل هستند.
وی ادامه داد: اتحادیه های صادراتی مهم ترین حلقه رابط بین تولیدکنندگان،دولت و مصرف کنندگان داخلی و خارجی هستند و در همه جای دنیا به عنوان بازوان توانمند تولیدکنندگان و صادرکنندگان محسوب می شوند.
پرزحمت اضافه کرد: این تشکل ها به میزان توانمندی و توانایی خود در عرصه صدور کالا، قدرت چانه زنی،تعیین قیمت در بازارهای بین المللی می توانند منافع و قدرت اقتصادی اعضای خود را تقویت کنند و با جمع آوری اطلاعات لازم و به هنگام، قدرت تصمیم گیری های مدیریتی را برای تولید کنندگان و صادرکنندگان افزایش دهند.
وی در پایان افزود: به زودی مجمع انتخاباتی هیات مدیره و انتخابات این اتحادیه 18 تیرماه در روز ملی صنعت و معدن برگزار می شود تا هرچه سریع تر در راستای پیشبرد اهداف اقتصادی و صادراتی استان موفق عمل کنیم.
در ادامه این نشست نیز یکی از صادرکنندگان نمونه استان قزوین گفت: قزوین در بخش صادرات با وجود تجار و بازرگانان با سابقه ظرفیت بسیار ارزشمندی دارد که با ساماندهی و حمایت لازم می تواند چشم انداز ترسیم شده در افزایش صادرات را محقق کند.
مهدی عبدیان در پایان افزود: خوشبختانه با حمایت و تاکید استاندار قزوین در یک سال اخیر شاهد تعامل و همکاری بسیار خوب دستگاه های اجرایی در همراهی با تولیدکنندگان و صادرکنندگان هستیم که در این زمینه مساعدت و تعامل ادارات امور مالیاتی و گمرک ستودنی بوده است.
6101*3013
خبرنگار: هادی درزی رامندی**انتشار دهنده: رضا اولادی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال