نمایشگاه فروش بهاره در قزوین گشایش یافت

قزوین - ایرنا - در آستانه سال نو نمایشگاه فروش بهاره، عرضه مستقیم کالا عصر روز شنبه با حضور استاندار قزوین و جمعی از مسوولان در محل شرکت نمایشگاههای بین المللی استان قزوین گشایش یافت.

به گزارش ایرنا، معاون بازرگانی سازمان صنعت و معدن و تجارت استان قزوین در این مراسم گفت: هدف از برپایی نمایشگاه های فروش بهاره تامین کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم در آستانه سال نو با صرف کمترین هزینه و تنظیم بازار است و کالاهای عرضه شده در نمایشگاه بهاره قزوین شامل مواد غذایی و پروتئینی، مواد شوینده و پاک کننده، خشکبار، میوه، شیرینی و شکلات، لبنیات، روغن و کالاهای اساسی، لوازم منزل و وسایل مورد نیاز مردم است.
علی اکبر کبیری با بیان اینکه 115 مشارکت کننده در این نمایشگاه حضور دارند، اظهارکرد: غرفه مواد غذایی و شوینده، پوشاک، مرغ و ماهی، چهار غرفه توزیع گوشت و مواد پروتئینی، چینی و بلورجات و غرفه هایی در سایر مواد مورد نیاز عموم مردم در نمایشگاه امسال برپا شده است.
کبیری، این نمایشگاه را به لحاظ سطح کیفی محصولات عرضه شده مطلوب ارزیابی کرد و گفت: کالای های عرضه شده توسط کارخانجات تولیدی استان از پنج تا 10درصد زیر قیمت مصرف کننده مندرج بر روی کالا و همچنین اجناس عرضه شده توسط اصناف نیز از 10 تا 20 درصد زیر قیمت بازار عرضه می شود.
این مسوول افزود: عرضه گوشت تازه، گوشت منجمد، مرغ تازه و مرغ منجمد با قیمت مصوب، برنج برای رفاه حال شهروندان در نمایشگاه بهاره به میزان کافی به مردم عرضه خواهد شد.
کبیری اضافه کرد: 14 گروه بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت و تعزیرات حکومتی در مدت 10 روز برپایی نمایشگاه با استقرار در محل و کنترل مستمر از حقوق مصرف کنندگان حمایت خواهند کرد تا کالاها با قیمت مناسب در اختیار مردم قرار گیرد.
وی خاطرنشان کرد: همچنین با استقرار شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات با سرعت به شکایات مردم در محل رسیدگی و حکم صادر می کند.
کبیری ادامه داد: تنظیم بازار، تعدیل قیمت ها، تامین نیاز اساسی مردم و عرضه مستقیم کالا توسط تولیدکنندگان در فضاهای رقابتی، به منظور افزایش تنوع انتخاب و خرید مردم و ایجاد دسترسی بهتر به کالاهای مورد نیاز از مهمترین اهداف برپایی نمایشگاه بهاره است.
این مسوول خاطرنشان کرد: کالاهای عرضه شده در این نمایشگاه از نظر قیمت و کیفیت مورد تایید سازمان صنعت، معدن و تجارت استان است و بازرسان این سازمان با حضور تمام وقت در نمایشگاه بر نحوه فروش غرفه داران نظارت کاملی دارند.
مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی استان قزوین در این مراسم گفت: نمایشگاه فروش بهاره در فضایی به مساحت سه هزار متر مربع با حضور بیش از 115 تولید کننده و عرضه کننده محصولات در حوزه مواد غذایی، شوینده و بهداشتی برپا می شود و تولیدکنندگان و نمایندگی های عرضه مستقیم کالا با ارائه تخفیف محصولات خود را عرضه می کنند.
هادی نیک فطرت خاطرنشان کرد: کالاهایی که در این نمایشگاه عرضه می شود از لحاظ قیمت و کیفیت مورد تایید کارشناسان سازمان صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف استان قزوین بوده و بازرسان این سازمان ها بر نحوه فروش غرفه داران نظارت دارند.
وی اضافه کرد: از جمله اهداف این رویداد اقتصادی می توان به تامین مایحتاج عمومی و تنظیم بازار، کنترل قیمت‏ها و نیز ایجاد تعادل میان عرضه و تقاضا اشاره نمود.
نمایشگاه فروش بهاره در مدت برگزاری از ساعت 15 الی 22 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان قزوین واقع در بلوار امام خمینی(ره)، جنب صدا و سیما جهت بازدید عموم دایر است.
7389/ 6128

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال