سی و هشتمین دوره مسابقات قرآن کریم در استان قزوین برگزار می شود

قزوین - ایرنا - مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین از برگزاری سی و هشتمین دوره مسابقات قرآن کریم در این استان خبر داد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین، حجت الاسلام مصطفی نوروزی با اشاره به اینکه مرحله استانی سی و هشتمین دوره مسابقات قرآن کریم 27 و 28 آبان ماه برگزار می شود، افزود: در این دوره در حفظ پنج جزء قران 18 نفر از برادران و 18 نفر از خواهران در مقطع بزرگسالان به مرحله استانی راه پیدا کرده اند.
وی اظهارکرد: در رشته حفظ 10 جزء 18 نفر از برادران و 18 نفر از خواهران، حفظ 20 جزء و حفظ کل در هر گروه 18 نفر از برادران و 18 نفر از خواهران در سنین بزرگسال در مرحله استانی این مسابقات حضور دارند.
حجت الاسلام نوروزی با بیان اینکه در مجموع 162 نفر برادر و 144 نفر خواهر در مرحله استانی مسابقات قرآن کریم حضور دارند، افزود: در رشته تحقیق، ترتیل و معارف قرآنی در هر رشته 18 نفر خواهر و 18 برادر، اذان 44 نفر برادر و خواهر به این مرحله راه پیدا کرده اند.
وی ادامه داد: دعوت از مسوولان، فضا سازی قرآنی در زمان مسابقات، تبلیغات محیطی به یاد و شهدای قرآنی فاجعه منا، حضور چهره های قرآنی و اهدای بسته های فرهنگی به مدعوین از جمله اقدامات جانبی این مسابقات است.
به گفته حجت الاسلام نوروزی، افزون بر شش هزار نفر در سی و هشتمین دوره مسابقات قرآن کریم مرحله شهرستانی ثبت نام کردند و در مهر ماه به رقابت پرداختند و منتخبین آنها در 27 و 28 آبان ماه با یکدیگر به رقابت می پردازند.
وی در پایان از برگزاری سی و هشتمین دوره مسابقات قرآن کریم در رشته معارف با حضور 30 قرآن پژوه روز یکشنبه در این استان خبر داد و گفت: مرحله شهرستانی این دوره از مسابقات با حضور افزون بر دو هزارو 421 شرکت کننده در شش شهرستان آبیک، البرز، بویین زهرا، تاکستان، قزوین و آوج برگزار شد.
7390/ 6128

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال