300 متقاضی قزوینی در طرح کارورزی فارغ التحصیلان بیکار ثبت نام کرده اند

قزوین-ایرنا-معاون اشتغال و کارآفرینی مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی قزوین گفت: تاکنون 300 متقاضی در استان در طرح کارورزی فارغ التحصیلان بیکار دانشگاهی ثبت نام کرده اند.

ناصر شفیع آبادی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ثبت نام از متقاضیان شرکت در طرح کارورزی فارغ التحصیلان بیکار در قزوین از طریق پایگاه اینترنتی www.irankarvarz.ir همچنان ادامه دارد.
وی در ادامه از ثبت نام 10 واحد و بنگاه اقتصادی پذیرنده نیز در این طرح خبر داد و گفت: واحدهای پذیرنده به آن دسته از واحدها و بنگاه های اقتصادی که تمایل به استفاده و جذب فارغ التحصیلان دانشگاهی بیکار را دارند، اطلاق می شود.
معاون اشتغال و کارآفرینی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قزوین استقبال واحدهای پذیرنده از این طرح را پایین دانست و اظهار کرد: در همین راستا آسیب شناسی از دستورالعمل اجرای طرح کارورزی در دستور کار قرار دارد تا بتوان واحدها و بنگاه های اقتصادی بیشتری را در این طرح مشارکت داد.
شفیع آبادی، شرایط رکودی در بخش تولید را از دلایل مهم استقبال پایین واحدهای پذیرنده در طرح کارورزی دانست و گفت: تلاش داریم تا با اتخاذ شیوه های مناسب، نظر بنگاه ها و واحدهای اقتصادی استان را برای مشارکت در این طرح جلب کنیم.
این مسوول یادآور شد: طرح کارورزی فارغ التحصیلان بیکار دانشگاهی به صورت پایلوت در کشور امسال در استان های قزوین و گلستان اجرا می شود.
وی با بیان اینکه سهمیه استان قزوین در طرح کارورزی فارغ التحصیلان بیکار دانشگاهی برای متقاضیان کارجو یکهزار نفر تعیین شده است، گفت: طرح یاد شده با هدف ارایه آموزش، مهارت آفرینی و کسب تجربه و آماده سازی فارغ التحصیلان دانشجویی بیکار برای ورود به بازار کار انجام می شود.
شفیع آبادی با بیان اینکه این طرح با مشارکت بخش خصوصی و ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و آموزش فنی و حرفه ای قزوین اجرا می شود، افزود: فارغ التحصیلان دانشگاهی فاقد شغل که حداقل 6 ماه و حداکثر 2 سال از زمان تحصیل آنها گذشته باشد، امکان شرکت در این طرح را دارند.
این مسوول همچنین در مورد شرایط سنی ثبت نام کنندگان نیز اظهار کرد: حداکثر سن مجاوز برای ثبت نام کنندگان در این طرح پس از فارغ التحصیلی در دوره های کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به ترتیب 27، 30، 33 و 37 سال می باشد که برای مردان در صورت گذراندن دوره خدمت مقدس سربازی، این مدت به طول سن مجاوز افزوده می شود.
شفیع آبادی با بیان اینکه فارغ التحصیلان بیکار دانشگاهی در این طرح حداقل 6 و حداکثر یک سال، ماهانه 140 ساعت در واحدها و بنگاه های اقتصادی اعم از صنعتی، کشاورزی و خدماتی آموزش می بینند، افزود: حقوق در نظر گرفته شده برای افراد شرکت کننده در این طرح ماهانه چهار میلیون ریال است که 30 درصد آنرا دولت تقبل می کند و باقی برعهده واحد به کارگیرنده است.
وی یادآور شد: پایگاه اینترنتی یاد شده برای ثبت نام از متقاضیان تا اطلاع ثانوی قابل دسترس است ولی توصیه می شود تا افراد متقاضی نام نویسی خود را زودتر انجام دهند.
این مسوول اضافه کرد: علاوه بر فارغ التحصیلان دانشگاهی بیکار، واحدها و بنگاه های اقتصادی علاقه مند به مشارکت در این طرح نیز باید از طریق پایگاه اینترنتی یاد شده آمادگی خود را اعلام کنند.
معاون اشتغال و کارآفرینی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قزوین یادآور شد: واحدها و بنگاه های اقتصادی پذیرنده باید حداقل 2 سال از زمان فعالیت و شروع به کار آنها گذشته باشد تا امکان مشارکت در این طرح را داشته باشند.
3013/ 6128

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال