استاندار: آبگرم قزوین می تواند به سرعینی دیگر تبدیل شود

قزوین-ایرنا- استاندار قزوین با اشاره به توانمندی بالای آبگرم برای جذب گردشگر، گفت: این نقطه از استان می تواند با جذب گردشگران علاقه مند به آب درمانی به سرعینی دیگر در کشور تبدیل شود.

به گزارش ایرنا، 'مرتضی روزبه' یکشنبه شب در آیین بهره برداری از مجتمع خدمات رفاهی بین راهی نیلوفر آبی و کلنگ زنی مجتمع اقامتی، تجاری و آب درمانی الماس غرب آبگرم که به مناسبت دهه مبارک فجر انجام شد، افزود: آوج نسبت به سرعین اردبیل در نقطه مناسب تری واقع شده و هموطنان دسترسی بهتری به آن دارند، بنابراین با ایجاد زیرساخت های لازم از جمله هتل و مجتمع های آب درمانی این منطقه نیز قابلیت تبدیل شدن به یکی از قطب های گردشگری کشور را دارد.
وی با اشاره به قرار گرفتن قزوین در بین استان های برتر در حوزه اقتصاد مقاومتی، اظهار کرد: سرمایه گذاری به منظور ایجاد زیرساخت های گردشگری در آبگرم مصداقی از اقتصاد مقاومتی است که هم موجب ایجاد فرصت های شغلی و هم رونق اقتصادی استان می شود.
روزبه از آوج به عنوان شهرستانی با سرمایه های طبیعی ارزشمند یاد کرد و گفت: اگر نسبت به این سرمایه ها بی توجه باشیم در استفاده مناسب از آنها همچنان غفلت بورزیم، گناه نابخشودنی را مرتکب شده ایم.
استاندار قزوین با تاکید براینکه نباید گذاشت تا زمین های شهرستان آوج مورد تاخت و تاز زمین بازان و دلال بازان قرار بگیرد، اظهار کرد: در غیر این صورت برای ایجاد زیرساخت ها و ارایه خدمات به شهروندان و گردشگران در این منطقه دچار مشکل خواهیم شد.
روزبه، این منطقه از استان قزوین را به لحاظ گردشگری بسیار حایز اهمیت دانست و اظهار داشت: با درک این موضوع، عزم مدیریت استان بر حمایت و ایجاد بسترهای لازم به منظور حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی در این شهرستان بوده است.
این مسوول با قدردانی از سرمایه گذاری فعالان بخش خصوصی در شهرستان آوج و همچنین دستگاه ها و نهادهای همراه در این خصوص از جمله اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، شهرداری آبگرم و سایر دستگاه های خدمات رسان استان، اظهار کرد: آوج و آبگرم از ظرفیت های مناسبی برای سرمایه گذاری این بخش برخوردارند.
استاندار قزوین از افراد ثروتمند و متمول آوجی و آبگرمی که در سایر نقاط استان و یا کشور و حتی خارج کشور ساکنند خواست تا نسبت به سرمایه گذاری در سرزمین آباء و اجدادی خود اهتمام کنند و سپس اظهار داشت: اگر این افراد حتی پول های خرد و کوچک خود را به این منطقه سرازیر کنند شاهد عمران و آبادانی چشمگیری در این شهرستان خواهیم بود.
وی با اشاره به آغاز اجرای ساخت مجتمع اقامتی، تجاری و آب درمانی الماس غرب و ترمال هتل 4 ستاره عرشیا در آبگرم، نقش این پروژه ها را پس از بهره برداری در جذب گردشگر و رونق این شهر بسیار مهم خواند و گفت: نباید بدلیل ایجاد مشکلی روند احداث این پروژه ها حتی برای یک روز نیز متوقف شود بلکه موانع باید در حین کار و اجرای عملیات ساخت مرتفع شوند.
استاندار قزوین در پایان تاکید کرد: اجرای این پروژه ها باید بر اساس یک برنامه زمان بندی شده دقیق پیش برود تا در موعد مقرر شاهد بهره برداری از آنها باشیم.
3013/ 6128

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال