طرح جامع تفصیلی چهار شهر استان قزوین تصویب شد

قزوین - ایرنا - مدیر شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین از بررسی و تصویب طرح جامع تفصیلی شهرهای رازمیان، سگزآباد، آوج و نرجه در هفتمین نشست کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی خبر داد.

ˈمحسن اسماعیلیˈ روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شهر رازمیان در بخش رودبار الموت شرقی از توابع شهرستان قزوین با 67.7 هکتار محدوده مصوب، بیش از یک هزار و 905 نفر جمعیت دارد و افق چشم انداز آن تا سال 1405 دیده شده است.
وی با اشاره به شهر سگزآباد در بخش مرکزی شهرستان بویین زهرا، افزود: مساحت محدوده این شهر در طرح پیشنهادی 207 هکتار با هفت هزار و 879 نفر جمعیت می باشد.
اسماعیلی ادامه داد: شهر آوج در بخش مرکزی آوج با مساحت 177.4 هکتار و هفت هزار و 549 نفر جمعیت و شهر نرجه در بخش مرکزی شهرستان تاکستان با 132 هکتار مساحت و شش هزار و 776 نفر جمعیت تا افق سال 1405 می باشد.
وی اظهارکرد: طرح جامع تفصیلی شهرهای رازمیان، سگزآباد و آوج توسط مهندسان مشاور فجر توسعه و طرح جامع تفصیلی نرجه توسط مهندسان مشاور پارسوماش پایدار تهیه شده است.
مدیر شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین تاکید کرد: طرح های یاد شده پس از تصویب در شورای برنامه ریزی و توسعه استان، برای تصویب نهایی به شورایعالی شهرسازی و معماری ایران ارسال خواهد شد.
اسماعیلی با اشاره به ملی بودن اعتبارات این طرح ها و تامین آن از سوی وزارت راه و شهرسازی، اظهارکرد: اعتبارات در نظر گرفته شده برای شهر نرجه و آوج هر یک 550 میلیون ریال، سگزآباد 650 میلیون ریال و رازمیان 450 میلیون ریال می باشد.
وی یادآور شد: در طرح های پیشنهادی سعی شده که سطح و سطوح سرانه ها متناسب با جمعیت افق طرح و با در نظرگرفتن حوزه نفوذ با اولویت تامین کاربری های عمومی لحاظ شده و براساس مصوبه شورایعالی شهرسازی و معماری ایران نیز حریم شهرهای یاد شده حداکثر تا پنج برابر محدوده مصوب طرح ها تعیین شده است.
اسماعیلی در پایان گفت: در حال حاضر به غیر از شهرهای سیردان که طرح جامع تفصیلی آن از سوی استانداری قزوین در حال تهیه می باشد و شهر محمدیه که طرح هادی آن تازه مصوب شده، تمامی 23 شهر استان قزوین دارای طرح های جامع، تفصیلی و جامع تفصیلی می باشند.
627/ 614

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال