حاشیه های پررنگ تر از متن جلسه شورای شهر بجنورد

حاشیه های پررنگ تر از متن جلسه شورای شهر بجنورد

بجنورد- جلسه روز گذشته شورای اسلامی شهر بجنورد در حالی برگزار شد که حاشیه هایی پررنگ تر از متن داشت. اعضای شورای اسلامی شهر بجنورد روز گذشته اجرای سازه المان میدان امام رضا(ع) را که مورد بازنگری قرار گرفته و برخی ایرادهای فنی آن رفع شده بود، تصویب کردند.

9:44 - 1396/03/28
خراسان شمالی : فرصت طلبان در کمین مشمولان سهام عدالت

خراسان شمالی : فرصت طلبان در کمین مشمولان سهام عدالت

بجنورد- با گذشت حدود 2 ماه از زمان آغاز ضرورت اعلام شماره شبای بانکی برای دریافت سود سهام عدالت، با وجود این که 731 هزار و 441 نفر از جمعیت استان مشمول سهام عدالت هستند، تاکنون حدود 75 درصد از سهامداران شماره شبای خود را وارد سامانه کرده اند و بیش از 25 درصد هنوز شماره ای وارد نکرده اند.

9:18 - 1396/03/22
آفت به جان مزارع استان افتاد/طغیان «کاردینا»

آفت به جان مزارع استان افتاد/طغیان «کاردینا»

بجنورد- در اواخر بهمن ماه سال گذشته خبری مبنی بر حمله لاروی برگ‌خوار به مزارع غلات چند کشور جنوب و غرب آفریقا منتشر و موجب نگرانی های بین المللی برای امنیت تولید و تجارت محصولات کشاورزی شد به طوری که چند نشست اضطراری به منظور بررسی وضعیت شیوع این لارو برگزار شد .

9:18 - 1396/03/21
قیمت پیاز اشک آور شد

قیمت پیاز اشک آور شد

بجنورد- چند صباحی بیشتر نگذشته از آن روزهایی که پای درد دل کشاورزان می نشستیم و از قیمت پایین پیاز و از این که درآمدها با هزینه ها همخوانی ندارد، گلایه می کردند، مهم تر این که پیازها آن روزها جوانه زد و خراب شد و مرهمی برای دردشان پیدا نشد.

9:31 - 1396/03/17
احتمال بازشماری برخی صندوق های انتخابات شورا در 4 شهر

یک مسئول: هر احتمالی درباره نتیجه انتخابات شورا در بجنورد وجود دارد

احتمال بازشماری برخی صندوق های انتخابات شورا در 4 شهر

بجنورد - هر احتمالی درباره نتیجه انتخابات شورا در بجنورد وجود دارد، ضمن این که احتمال بازشماری برخی صندوق ها در 4 شهر دیگر وجود دارد.

12:1 - 1396/03/16
استان در سوگ امام(ره)

استان در سوگ امام(ره)

بجنورد- دوباره تاریخ به روزهای غم انگیز خود نزدیک می شود و نوای حزن انگیز فراق در گوشه ،گوشه شهر شنیده می شود. به 14خرداد یک روز مانده است و آفتاب دیگر رمقی ندارد تا روز بعد پا در رکاب غروب بکشد.

8:37 - 1396/03/13
اما و اگرهای جذب منابع فاینانس در استان/ قطار فاینانس در ایستگاه بی توجهی

اما و اگرهای جذب منابع فاینانس در استان/ قطار فاینانس در ایستگاه بی توجهی

بجنورد- حداقل فاینانس یا گشایش اعتباری اسنادی با استفاده از تسهیلات اعتباری خارجی که هر سال برای استان ها در نظر گرفته می شود یک میلیارد دلار است که برای طرح های بزرگ و ملی در نظر گرفته می شود، منابعی مهم که گفته می شود در سال های اخیر استان از جذب آن بازمانده است و نتوانسته از منابع فاینانس استفاده کند.

11:6 - 1396/03/11
زلزله شایعات

گزارشی پیرامون شایعات پس از زلزله و گفت وگو با آن‌هایی که پیشگویی و تحلیل می‌کنند و نظر کارشناسی می دهند

زلزله شایعات

در پی وقوع زلزله 5.7 ریشتری در بجنورد، بازار اخبار مربوط به وقوع احتمالی زلزله، این روزها در استان و به ویژه در شهرستان های بجنورد و شیروان داغ است و مردم از این همه اخبار ضد و نقیض و شایعات پراکنده شده، می ترسند و برخی نیز بهره های خاص خود را از این موضوع می برند.

13:8 - 1396/03/10
دردهای اورژانس بیمارستان امام رضا(ع)

دردهای اورژانس بیمارستان امام رضا(ع)

بجنورد- مثل بیمارانی که به او مراجعه می کنند پر از درد است، سال های زیادی از عمرش می گذرد اما ایستاده است تا سرپناهی برای بیماران باشد. اورژانس بیمارستان امام رضا(ع) بجنورد میزبان بیمارانی از سراسر استان است؛ بخشی که مانند بسیاری از ساختمان های بجنورد از زلزله 5.7 ریشتری بیست و سوم ماه گذشته در امان نمانده و ترک برداشته است.

10:13 - 1396/03/08
خواب معادن راز و جرگلان

خواب معادن راز و جرگلان

بجنورد- راز و جرگلان با وجود دارا بودن ظرفیت های مطرح و پتانسیل های بالا در زمینه های مختلف در حوزه معادن نیز از مناطق غنی به شمار می آید و از معادن سرشاری برخوردار است.

9:22 - 1396/03/07
پرونده پروژه پیر شهری، همچنان روی میز‌استانداری

پرونده پروژه پیر شهری، همچنان روی میز‌استانداری

بجنورد- با وجود این که چیزی به اجرای پارکینگ طبقاتی بجنورد به عنوان پروژه پیر شهری باقی نمانده است، اما هم چنان این پروژه پشت چراغ قرمز همتا باقی مانده است و به گفته «پیلتن» رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد این پروژه منتظر تشکیل جلسه استانداری است.

8:58 - 1396/03/06
آغاز به کار رادیوتراپی بخش تشخیص و درمان سرطان  استان

با مجوز سازمان انرژی اتمی ایران صورت گرفت؛

آغاز به کار رادیوتراپی بخش تشخیص و درمان سرطان استان

بجنورد- رادیو تراپی بخش تشخیص و درمان سرطان استان بعد از سال ها انتظار با حضور نماینده ای از سازمان انرژی اتمی ایران در بیمارستان امام علی (ع) بجنورد شروع به کار کرد.رئیس انجمن حمایت از بیماران سرطانی خراسان شمالی (عطوفت) روز گذشته در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: بعد از بازدید نماینده سازمان انرژی اتمی ایران و تست دستگاه شتاب دهنده خطی بخش سرطان، مجوز شروع به کار دستگاه رادیو تراپی صادر شد.

8:26 - 1396/03/01
احداث مجتمع جامع توانبخشی؛مصوبه ای روی کاغذ

احداث مجتمع جامع توانبخشی؛مصوبه ای روی کاغذ

بجنورد- پس از گذشت 10 سال از تصویب احداث مجتمع جامع توانبخشی، این مصوبه در قفسه ها خاک می خورد و بازار وعده ها برای آن همچنان داغ است در این بین این قانون حمایت از معلولان است که مورد کم توجهی قرار گرفته است.

6:54 - 1396/02/31
امروز بیایید

امروز بیایید

بجنورد- امروز اصولگرایان و اصلاح طلبان عدد خود را به رخ رقیب می کشند و در قالب دو تجمع بزرگ حامیان رئیسی و روحانی صف آرایی می کنند. حامیان رئیسی در مصلای امام خمینی(ره) پرچم حمایت می افشانند و حامیان روحانی در مجموعه ورزشی شهید علیدخت.

6:59 - 1396/02/27
نسبت لیست ها با تخصص شهری

تمرین احزاب و جریان های سیاسی برای شروع ماراتن تبلیغات

نسبت لیست ها با تخصص شهری

بجنورد- جریان ها، احزاب و فعالان سیاسی استان این روزها به شدت در حال پوست اندازی اند و لیست های خود را برای شورا نهایی می کنند. صف آرایی احزاب و فعالان سیاسی در خصوص ارائه لیست نامزدهای شورا روزهای نهایی را می گذراند و آنان شال و کلاه می کنند تا با رونمایی از لیست های خود ماراتن تبلیغاتی را شروع کنند.

1:36 - 1396/02/13
فضای مجازی ، سلاخی یا آگاهی بخشی

بازار داغ شبکه های اجتماعی در گفت و گو با کارشناسان به نقد گذاشته شد

فضای مجازی ، سلاخی یا آگاهی بخشی

بجنورد- فضای مجازی این روزها پرمشغله ترین روزهای خود را سپری می کند و شاهد تشکیل انواع گروه ها با موضوع انتخابات و نامزدهای انتخاباتی است، امروزه بسیاری از افراد به نوعی با فضای مجازی و اینترنت سروکار دارند و اخبار نیز در این فضا به سرعت منتشر می شود.

9:5 - 1396/01/31
فروش تولیدات داخلی با برند خارجی/ گنجشک به جای قناری

فروش تولیدات داخلی با برند خارجی/ گنجشک به جای قناری

بجنورد- هر زمان که صحبت از کالای قاچاق به ویژه پوشاک قاچاق در استان به میان می آید متولیان بخشی از کالایی را که تحت عنوان قاچاق در بازار استان به فروش می رسد تولیدات داخلی می دانند که با بر چسب و برند خارجی به فروش می رسد و این امر را به دلیل دست یافتن به فروش بیشتر عنوان می کنند، با این که آمار دقیق و درستی درباره تولید این گونه پوشاک در استان وجود ندارد اما به گفته مسئولان بخشی از بازار پوشاک را شامل می شود.

14:10 - 1396/01/23
حکایت پیست غیر استاندارد و اسب هایی که درد را فریاد می زنند

بهار با شیهه اسب های جرگلان/مجالی برای تاخت

حکایت پیست غیر استاندارد و اسب هایی که درد را فریاد می زنند

بجنورد- نوروز و تعطیلاتی که گذشت در بخش جرگلان با مسابقات سوارکاری در پیست محلی یکه صعود همراه بود. اهالی شمال شرقی ترین نقطه کشور جشن ها و مراسم محلی شان را با مسابقات اسبدوانی همراه کرده بودند تا در راستای حفظ آیین و احیای پرورش اسب ترکمن، قدمی برداشته باشند.

7:31 - 1396/01/21
نبض تند پدیده حاشیه نشینی

نبض تند پدیده حاشیه نشینی

بجنورد- مدیران شهری بارها و بارها در آمارهایی که ارائه کرده اند از حاشیه نشینی به عنوان معضلی یاد کرده اند که بجنورد با آن درگیر است. به گفته برخی از صاحب نظران حاشیه نشینی در بجنورد رشد تندی به خود گرفته است و این روزها نه تنها روستاییان بلکه طبقه متوسط جامعه شهری نیز به سوی حاشیه شهر روانه شده اند.

8:6 - 1396/01/20
سرگردانی دانش آموزان برای هدایت تحصیلی

سرگردانی دانش آموزان برای هدایت تحصیلی

بجنورد - ایرنا- یکی از مهم ترین اقدامات درفرآیند آموزشی، هدایت تحصیلی دانش آموزان است تا بتوانند از طریق هدایت تحصیلی منطقی به شکوفایی تحصیلی مناسبی برسند، در این میان، سیاست گذاری های آموزش و پرورش در ارتباط با هدایت تحصیلی بسیار خطیر است زیرا هر نوع سیاست گذاری در این زمینه، کمیت و کیفیت چنین روندی را تحت تاثیر قرارخواهد داد.

8:57 - 1396/01/19
زباله ها نفس طبیعت خراسان شمالی را بریده است/ بی توجهی به جمع آوری و دفن زباله های روستایی در استان

زباله ها نفس طبیعت خراسان شمالی را بریده است/ بی توجهی به جمع آوری و دفن زباله های روستایی در استان

بجنورد- افزایش روزافزون جمعیت شهری و مدرن شدن زندگی های روستایی، موجب شده است تا هر روز زباله بیشتری تولید شود که این تولید زباله ها هم بر محیط زیست و هم بر بهداشت و سلامت افراد تأثیرات مخربی می گذارد. طبق اعلام مسئولان هر نفر روزانه 650 گرم زباله در خراسان شمالی تولید می کند. اما چه باید کرد تا پیرامون مان بیش از این در گرداب زباله فرو نرود؟

8:56 - 1396/01/17
ورزش 95 در وقت اضافه 95/ میدانی پر از گل و اوت

ورزش 95 در وقت اضافه 95/ میدانی پر از گل و اوت

بجنورد - عجب سالی بود سال هزار و سیصد و نود و پنج. عجب روزهایی گذشت، پرشور و پر از هیجان، روزهای خوش و ناخوش... روزهای پر رفت و آمد، عجب سالی بود این سال 95 .ورزش عجب دنیایی دارد، عجب بالا و پایینی دارد، عجب دست های پاک و... دارد، عجب حال عجیبی دارد.

7:55 - 1395/12/26
مصائب مسافرت به شمال

مصائب مسافرت به شمال

در آستانه سال نو و آغاز سفرهای نوروزی قرار داریم و تعداد مسافران مسیر شهرهای شمالی کشور در آخرین روزهای سال بیشتر از گذشته خواهد شد.

19:54 - 1395/12/24
گزارش تحلیلی شیروان شهر؛  از تبلیغات شهرداری تا واقعیات مردمی

گزارش تحلیلی شیروان شهر؛ از تبلیغات شهرداری تا واقعیات مردمی

بجنورد- شورای شهر شیروان و خواب سنگین پروژه های عمرانی!، احتمال افتتاح برخی پروژه های شورای قبل در شورای بعدی ، دریغ از طرح و اجرایی شدن حتی یک پروژه زیربنایی در دوره فعلی مهمترین، سرتیتر گزارش گروه تحلیل نشریه محلی (شماره 59 ) شیروان شهر است.

11:41 - 1395/12/21
فراغت از تحصیل؛ رویای اشتغال یا کابوس بیکاری

فراغت از تحصیل؛ رویای اشتغال یا کابوس بیکاری

فرقی نمی کند که دکترا داری یا کاردان هستی و در چه رشته ای تحصیل کرده ای، بیکاری بختکی است که بر سر همه دانش آموختگان سایه انداخته است، اما در این میان آمار دانش آموختگان برخی رشته ها رکورد دار بیکاری است.

10:52 - 1395/12/21
یادداشت/ هنگ فرهنگی!

یادداشت/ هنگ فرهنگی!

بجنورد - در ایام دهه فجر امسال طبق روال سال های گذشته فرصتی شد که فیلم های جشنواره فیلم فجر را در سئانس های شبانگاهی به همراه برخی از مدیران فرهنگی ببینیم. باید اعتراف کنم که دیدن این فیلم ها نه تنها حالمان را خوب نکرد بلکه بر غممان افزود چرا که عمق فاجعه فرهنگی را که در حال وقوع است می شد در خلال آنها حس کرد.

8:36 - 1395/12/14
سوء استفاده برخی فروشندگان ازقانون مالیات برارزش افزوده / کلاهی به رنگ قانون

سوء استفاده برخی فروشندگان ازقانون مالیات برارزش افزوده / کلاهی به رنگ قانون

بجنورد - مالیات بر ارزش افزوده، مالیاتی است که به تمامی خدمات و کالاهایی تعلق می‌گیرد که در برابر پول در داخل کشور داد و ستد می‌شود، مگر آن که در قانون برای آن شرایط ویژه از جمله تخفیف ‌هایی در نظر گرفته باشند.

9:35 - 1395/12/11
سخنرانی آقای بذرپاش در دانشگاه بجنورد توسط خود ایشان لغو شد/رسانه ها با دقت بیشتری به پوشش خبری بپردازند

مسئول تحلیل و بررسی بسیج دانشجویی دانشگاه دولتی بجنورد:

سخنرانی آقای بذرپاش در دانشگاه بجنورد توسط خود ایشان لغو شد/رسانه ها با دقت بیشتری به پوشش خبری بپردازند

بجنورد - حسین اکبری مسئول تحلیل و بررسی بسیج دانشجویی دانشگاه دولتی بجنورد در گفتگو با دانشجویان بیدار گفت:روز گذشته قرار بود که آقای مهرداد بذرپاش در جمع دانشجویان دانشگاه بجنورد سخنرانی کنند که این سخنرانی به دلیل ناهماهنگی در سفر توسط خود ایشان لغو شد.

15:8 - 1395/12/10
بله یا نه به آموزش‌عالی مجازی

بله یا نه به آموزش‌عالی مجازی

بجنورد- شاید در نگاه اول گمان کنیم که با آموزش مجازی یا آموزش الکترونیکی در رشته های کارشناسی، برخی از مشکلات مانند رفت و آمد و یا حضور در کلاس کم می شود. در نظام آموزشی نظری که در کشور و استان ما ویژگی های خاصی دارد، می توانیم در این مورد به موفقیت برسیم و رشته های مجازی ایجاد و آن ها را سروسامان دهیم به ویژه این که در برخی دانشگاه ها امسال برای نخستین بار رشته های مجازی راه اندازی شده اند

7:50 - 1395/12/09
دلسردی صادرکنندگان از حذف مشوق های صادراتی

دلسردی صادرکنندگان از حذف مشوق های صادراتی

بجنورد- پرداخت مشوق های صادراتی می تواند عامل مؤثری در موفقیت صادرکنندگان محسوب شود. صادرکنندگان خراسان شمالی حدود 5 سال است که موفق به دریافت جوایز صادراتی نشده اند.

7:50 - 1395/12/07
صفحه 1 از 5 1 | 2 | 3 | 4 | 5