37 محله عشایری شیروان از آب پایدار برخوردار شدند

بجنورد- ایرنا- رئیس اداره امور عشایری شیروان گفت: با بهره برداری از مرحله نخست طرح انتقال آب سد گلیل، عشایر مستقر در 37 محله عشایری در ییلاقات این منطقه از آب ثابت و پایدار برخوردار شدند.

علی ابراهیمی روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طرح انتقال آب سد گلیل از سال 96 آغاز شده بود که در مرحله نخست اجرای 13 کیلومتر خط انتقال، مخزن ذخیره آب 100 و 500 مترمکعبی و ساخت ایستگاه پمپاژ آن به پایان رسیده است.
وی با بیان اینکه برای این طرح 20 میلیارد ریال از اعتبارات سفر رهبری هزینه شده، گفت: 140 خانوار عشایری مشتمل بر 800 نفر با 20 هزار راس دام سبک از مزایای این طرح بهره مند شدند.
ابراهیمی افزود: قبل از اجرای این طرح، عشایر منطقه از چشمه هایی که در سامانه محلی داشتند استفاده کرده و برای دام خود نیز از آبشخورهایی که ساخته شده بود، بهره می بردند.
رئیس اداره امور عشایری شیروان با اشاره به مطالعه مرحله دوم اجرای این طرح گفت: با تکمیل مرحله دوم طرح، که 40 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد، در مجموع کل 57 محله عشایری از آب ثابت و پایدار، لوله کشی و بهداشتی بهره مند می شوند.
عشایر شهرستان شیروان شامل 15 هزار نفر جمعیت با 2 هزار و 800 خانوار در قالب 9 طایفه، 350 هزار راس دام سبک در اختیار دارند.
7186/5132

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال