منطقه ویژه اقتصادی جاجرم امسال عملیاتی می شود

بجنورد- ایرنا- فرماندار جاجرم گفت: منطقه ویژه اقتصادی این شهرستان خراسان شمالی امسال توسط بخش خصوصی وارد مرحله عملیاتی می شود.

رضا آذری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این نخستین منطقه ویژه اقتصادی است که در این استان توسط بخش خصوصی اجرایی می شود.
وی افزود: زمین برای منطقه ویژه اقتصادی جاجرم در سه نقطه مکان یابی شده که در حال انجام کار کارشناسی برای اجرای طرح است.
وی، وجود زیرساخت حمل و نقل ریلی را از مزیت های مهم برای اجرای منطقه ویژه اقتصادی در جاجرم دانست و گفت: یکی دیگر از مزیت های این شهرستان، وجود کارخانه آلومینا و کارخانه شمش است.
فرماندار شهرستان جاجرم در بخش دیگر سخنان خود در باره ایجاد شهرک گلخانه ای در شهرک صنعتی جاجرم گفت: در حال رایزنی و اقدامات اولیه برای احداث زون گلخانه ای در این شهرک صنعتی هستیم.
آذری از برگزاری همایش معرفی فرصت های سرمایه گذاری در شهرستان جاجرم خبر داد و گفت: این همایش ملی پس از ماه مبارک رمضان در این شهرستان برگزار می شود.
وی با تاکید بر اینکه رویکرد ما ایجاد بسترمناسب برای جذب سرمایه های بخش خصوصی است افزود: رونق تولید جز با توان بخش خصوصی قابل تحقق نیست و در این راستا با سرمایه گذارانی از تهران و استانهای دیگر مذاکرات اولیه صورت پذیرفته است.
آذری گفت: تنها هتل این شهرستان اکنون 40 درصد رشد دارد و فاز اول آن در هفته دولت به بهره برداری می رسد.
وی حمایت از توسعه مشاغل روستایی را از دیگر راهکارها برای رونق تولید عنوان کرد و گفت: سال گذشته بیش از 110 میلیارد ریال وام اشتغال روستایی و عشایر در این شهرستان پرداخت شد.
فرماندار شهرستان جاجرم خاطرنشان کرد: رتبه شهرستان در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی از جایگاه هفتم در میان شهرستان های استان در نیمه نخست سال گذشته به جایگاه سوم در پایان سال رسید که رشد قابل توجهی داشته است که 120 درصد بیشتر از سهم استان پرداخت شده است.
مرکز شهرستان جاجرم در 150 کیلومتری بجنورد خراسان شمالی قرار دارد.
7185/ 6042

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال