مردی که یکباره صاحب 220 فرزند شد

بجنورد- ایرنا- یک نیکوکار بجنوردی با پذیرش حمایت از 220 یتیم در خراسان شمالی، سایه خود را بر سر آنان گسترد و رکورددار این امر خیر در میان خیران این استان شد.

به گزارش ایرنا؛ این شهروند نوعدوست که عضو هیات علمی یکی از دانشگاه های تهران است 6 ماه پیش همکاری خود را با کمیته امداد امام خمینی (ره) آغاز کرده و اکنون ماهانه 220 میلیون ریال برای حمایت از این یتیمان می پردازد.
این خیر دانشگاهی، با پرهیز از معرفی خود، با بیان اینکه به تازگی با طرح اکرام ایتام این نهاد آشنا شده، این امر را ناشی از عنایت خداوند به خود خواند و افزود: این طرح از برنامه های موثر کمیته امداد برای کمک به ایتام و ایجاد رابطه عاطفی با آنان است.
معاون مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی گفت: این نیکوکار بجنوردی، علاوه بر حمایت از کودکان یتیم در طرح محسنین نیز مشارکتی فعال دارد و در صورت معرفی افراد نیازمند دیگر، از حمایت مادی و معنوی از آنان دریغ نمی کند.
محمود بادله افزود: وی علاوه بر واریز ماهانه یک میلیون ریال به حساب 220 کودک یتیم، به خانواده های دارای مشکل در حوزه درمانی نیز کمک های فراوانی داشته که تنها در یک مورد 240 میلیون ریال هزینه درمان یکی از خانواده های نیازمند را پرداخت کرده است.
وی گفت: هم اینک در این استان 24 هزار و 419 حامی، ایتام زیر پوشش کمیته امداد را تحت حمایت دارند که 2 هزار و 331 نفر آنها در سال گذشته جذب شده اند.
بادله اظهار داشت: از مجموع حامیان استان هفت هزار و 615 نفر بومی هستند و مابقی از خارج استان و کشور حمایت از فرزندان زیر پوشش این نهاد را برعهده دارند.
وی حداقل پرداختی ماهانه بابت حمایت از هر یتیم را 500 هزار ریال عنوان کرد و افزود: حامیان سال گذشته افزون بر 200 میلیارد ریال به ایتام این استان کمک کرده اند.
معاون مشارکت های مردمی کمیته امداد خراسان شمالی شمار ایتام زیر پوشش این نهاد را 6 هزار و 287 نفر عنوان کرد و افزود: از مجموع فرزندان زیر پوشش این نهاد سه هزار و 171 نفر از ایتام و 2 هزار و 780 نفر از فرزندان محسنین، دارای حامی هستند.
بادله گفت: در این میان 17 یتیم و 319 نفر از فرزندان محسنین تاکنون از حمایت حامیان بی بهره مانده اند.
به گزارش ایرنا؛ هم اکنون 33 هزار خانواده با جمعیت 53 هزار نفر در خراسان شمالی زیر پوشش خدمات کمیته امداد هستند که بیش از 47 درصد آنان در مناطق محروم سکونت دارند.
6 هزار و 500 نفر از افراد زیر پوشش کمیته امداد، فرزندان یتیم و محسنین، 17 هزار نفر زنان سرپرست خانوار و 30 هزار نفر نیز سالمندان هستند.
خراسان شمالی 863 هزار نفر جمعیت دارد و به لحاظ شاخص درآمدی، در شمار آخرین استان های کشور است.
ط/5132

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال