فاروج رکورددار بارندگی ۲۴ ساعت گذشته استان شد

بجنورد- ایرنا- کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان شمالی گفت: فاروج با ۴۱.۱ میلی متر بارندگی رکورددار بیشترین بارش های استان در ۲۴ ساعت گذشته بوده است.

هادی هادی زاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: همچنین در صفی آباد اسفراین نیز ۲۹.۹ میلی متر و در بجنورد ۵.۱ میلی متر باران باریده است.
وی افزود: بررسی نقشه های پیش یابی هواشناسی و تصاویر دریافتی ماهواره ای بیانگر تداوم سامانه بارشی تا فردا صبح در استان است که باعث بارش باران و مه در برخی مناطق می شود.
هادی زاده گفت: همچنین در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در نواحی شرقی و جنوب شرقی استان رگبار باران با احتمال رعد و برق و تگرگ دور از انتظار نیست.
وی افزود: از این رو در این مناطق احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها و لغزندگی و کاهش دید در جاده های کوهستانی پیش بینی می شود.
کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان شمالی اظهار داشت: این در حالی است که از لحاظ دمایی نیز روند افزایش ۶ تا هشت درجه ای دمای هوا تا روز چهارشنبه در گرمترین ساعات روز امتداد دارد و روز چهارشنبه بعدازظهر تا پنجشنبه نیز وزش باد شدید در برخی ساعات بسیار شدید پیش بینی می شود.
وی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته کوسه شیروان با کمینه دمای ۵.۵ درجه سانتی گراد سردترین و سنخواست با ۱۶.۹ درجه سانتی گراد گرمترین نقاط استان بوده اند.‌
به گزارش ایرنا؛ مدیریت بحران استان در شهرستان های مختلف با توجه به احتمال بارش های شدید و رگباری و احتمال آب گرفتگی و سیل این هفته در حالت آماده باش قرار دارد.
پیش از بارندگی های امروز، بجنورد با 104.6 میلی متر بارش بیشترین بارندگی های فروردین ماه امسال را داشته است که این میزان بارندگی های سنگین در شهر بجنورد را در سال 86 داشته ایم که حجم بارش ها 88.8 میلی متر بوده است.
همچنین میزان بارندگی اول تا 20 فروردین ماه در شهرستان رازوجرگلان 93.2 میلی متر، در فاروج 68.1 میلی متر، اسفراین 67.6 میلی متر و مانه و سملقان 64 میلی متر بوده است.
همچنین در این مدت 63.7 میلی متر باران در گرمه و جاجرم و 54.8 میلی متر در شیروان باریده است.
ط/ 6042

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال