کتابداران خراسان شمالی در جشنواره قصه‌گویی منطقه برتر شدند

بجنورد- ایرنا- مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی گفت: سه کتابدار این استان در هشتمین جشنواره منطقه ای قصه‌گویی نهاد برگزیده شده و به مرحله کشوری راه یافتند.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی این اداره در روز سه شنبه، علی‌محمد جهانی، از تکتم اربابی، کتابدار کتابخانه عمومی پیامبر اعظم(ص) گرمه، ضحی ایزانلو، کتابدار کتابخانه مرکزی بجنورد و رقیه دستان، مسئول کتابخانه عمومی وحدت روستای دوین شیروان به عنوان برگزیده شدگان این جشنواره نام برد.
وی افزود: برگزیدگان به مرحله کشوری جشنواره که اردیبهشت ماه سال آینده در استان یزد برگزار می شود، راه یافته اند.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: 16 نفر از کتابداران استان در مرحله مقدماتی با ارسال کلیپی کوتاه از اجرای یک قصه به دبیرخانه جشنواره توانستند مجوز حضور در مرحله منطقه ای را دریافت کنند که از این حیث نیز استان خراسان شمالی بیشترین تعداد شرکت کننده و منتخب مرحله مقدماتی را در کشور داشت.
هشتمین جشنواره منطقه ای قصه‌گویی نهاد کتابخانه های عمومی در خراسان رضوی برگزار شد و در آن 40 کتابدار قصه گو از استان های خراسان شمالی، رضوی، جنوبی و استان سیستان و بلوچستان حضور داشتند.
این قصه گویان در 2 روز به قصه گویی پرداخته و در نهایت با رای داوران منتخب نهاد کتابخانه های عمومی کشور، هفت قصه گوی برتر، مشخص و معرفی شدند.
اکنون 62 باب کتابخانه در خراسان شمالی دایر است.
7185/5132

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال