20 درصد برق ادارات باید از انرژی های تجدیدپذیر تامین شود

بجنورد- ایرنا- مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی گفت: بر اساس مصوبه دولت، ادارات مکلف هستند 20 درصد برق مصرفی خود را از انرژی های تجدیدپذیر تامین کنند.

مجید صبوری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اگر دستگاه ها تا پایان سال برای تامین برق از نیروی تجدیدپذیر اقدام نکنند، 20 درصد بهای برق مصرفی شان با تعرفه انرژی تجدیدپذیر محاسبه می شود.
وی افزود: تا کنون برخی از ادارات در این خصوص اقدام کرده اند اما بیشتر ادارات در این زمینه کاری انجام نداده اند.
وی اظهار داشت: برای ایجاد نیروگاه برق در مقیاس کوچک توسط اشخاص، اقداماتی انجام شده که امید می رود این روند توسعه یابد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی گفت: در زمینه تامین برق دغدغه خاصی در استان نداریم اما یکی از دغدغه های اصلی، گذر بدون مشکل از اوج مصرف تابستانی است.
وی تصریح کرد: در تابستان مصرف برق بی رویه افزایش می یابد و در کشور اوج مصرف تابستانه به 60 هزار مگاوات می رسد، حال آنکه این رقم در زمستان 30 هزار مگاوات است.
صبوری اظهار داشت: آمار نشان می دهد که 25 هزار مگاوات برق صرف تغذیه وسایل سرمایشی می شود و برای تامین این میزان، باید 30 هزار مگاوات تولید داشته باشیم که این میزان تولید 30 میلیارد دلار سرمایه گذاری نیاز دارد.
وی خاطرنشان کرد: اوج مصرف در کشورهای همسایه، به طور مثال در پاکستان، 25 هزار مگاوات، یعنی معادل مصرف سرمایش کشور ما است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی گفت: دولت یارانه سنگینی برای انرژی پرداخت می کند، و در حالی که متوسط هزینه تولید هر کیلووات ساعت برق 1200 ریال است فروش آن 600 ریال است، یعنی 50 درصد از هزینه برقی که مصرف می شود یارانه ای است.
شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی بیش از 350 هزار مشترک دارد.
7185/5132

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال