تیتکانلویی ها، دهه فجر پای پرده نقره ای می نشینند

بجنورد- ایرنا- سرپرست معاونت امور هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: مجتمع فرهنگی و هنری شهر تیتکانلو در شهرستان فاروج، دهه فجر امسال فعالیت خود را به عنوان سالن سینما آغاز می کند.

ابوالحسن حیدری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تفاهم نامه راه اندازی سینما در این مجتمع در سال 96 امضا شده بود که کار خرید تجهیزات این سالن انجام شده و به زودی نصب می شود.
وی افزود: دستگاه ها و تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی سینما در این سالن توسط سازمان امور سینمایی و سمعی و بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تهیه و نصب شده است.
حیدری گفت: مجتمع فرهنگی نوساز تیتکانلو از تجهیزاتی روزآمد و استاندارد برخوردار است و برای راه اندازی سینما در این مجتمع 1.5 میلیارد ریال اختصاص یافته است.
حیدری با بیان اینکه تاکنون 5 سینما در مجتمع های فرهنگی و هنری استان راه اندازی شده، افزود: حوزه سینما، با توجه به دیربازده بودن سرمایه گذاری، برای بخش خصوصی چندان جذاب نیست و از این رو ایجاد سینما در مجتمع های فرهنگی در دستور کار قرار گرفته است.
سرپرست معاونت امور هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: شهرستان مرزی راز و جرگلان نیز از سینمای سیار برخودار شده که شهرستان های گرمه و جاجرم هم سال آینده از این ظرفیت برخودار می شوند.
خراسان شمالی در سال های ٨٨ تا ٩٢ فاقد سینما بود و با تدبیر دولت، امروز اکثر مجتمع های فرهنگی و هنری شهرستان های استان، از امکانات سینمای دیجیتال برخوردار شده اند.
مجتمع فرهنگی و هنری تیتکانلو با ٤٢٠ متر مربع زیربنا در دهه فجر سال ٩٣ کلنگ زنی و در هفته دولت سال ٩٥ به بهره برداری رسید.
شهر تیتکانلو، مرکز بخش خبوشان، در 8 کیلومتری مرکز شهرستان فاروج واقع است.
7187/5132

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال