مدیرکل تامین اجتماعی استان:

آمار بیمه شدگان خراسان شمالی به بیش از 107 هزار نفر رسید

بجنورد- ایرنا- مدیرکل تامین اجتماعی خراسان شمالی گفت: امسال با افزوده شدن 2 هزار نفر از شهروندان این استان به افراد زیر پوشش بیمه، شمار بیمه شدگان به 107 هزار و 179 نفر رسید.

محمدعلی عباس زاده روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا جمعیت بیمه شدگان زیر پوشش این سازمان در سال گذشته را 105 هزار و 88 نفر دانست.
وی افزود: این افراد بیشتر بیمه شده های خاص از جمله زنان خانه دار و کارگران ساختمانی هستند و همچنین بیمه شده های اجباری نیز است.
وی با بیان اینکه در سال جاری یک درصد به افراد زیر پوشش تامین اجتماعی افزوده شده است گفت: پارسال 38 درصد جمعیت این استان زیر پوشش بیمه بود که امسال به 39 درصد رسیده است که با این وجود این استان در شاخص پوشش بیمه ای از میانگین کشوری عقب است.
به گزارش ایرنا شاخص پوشش بیمه ای کشور 42 درصد است.
وی اظهار داشت: پارسال 14 هزار و 293 بازنشسته و مستمری بگیر زیر پوشش تامین اجتماعی این استان بودند که امسال به 15 هزار و 20 نفر رسیده است و ماهانه مستمری و سایر خدمات را دریافت می کنند.
وی به ١٨ نوع خدمات بیمه ای سازمان تامین اجتماعی اشاره کرد و اظهار داشت: ارائه خدمات مستمری و درمانی در تعهدات اصلی سازمان تامین اجتماعی قرار دارد.
عباس زاده از رضایتمندی بالای بیمه شدگان استان از خدمات بیمه ای و درمانی سازمان تامین اجتماعی خبر داد و افزود: این سازمان در ارائه خدمات با کیفیت و مطلوب به بیمه شدگان از شعار به مرحله عمل وارد شده است.
مدیر کل تامین اجتماعی خراسان شمالی با بیان اینکه امسال بیمه زنان خانه دار در مقایسه با سال گذشته 40 درصد رشد یافت گفت: پارسال 400 زن خانه دار بیمه شده بود که امسال به افزون بر 700 نفر رسیده است.

* 70 درصد خدمات تامین اجتماعی الکترونیکی است
مدیرکل تامین اجتماعی خراسان شمالی با بیان اینکه 70 درصد خدمات تامین اجتماعی این استان الکترونیکی ارائه می شود اظهار داشت: در این راستا رسانه ها با اطلاع رسانی و آگاهی سازی بسیار کمک رسان بوده اند.
عباس زاده افزود: رسانه ها نقش سازنده ای در ترویج فرهنگ بیمه ای در جامعه دارند.
وی از راه اندازی مرکز اطلاعاتی مردمی نیز در راستای ارتقای مشتری مداری خبر داد و افزود: مخاطبان با خط تلفن 1420 مستقیم با کارشناسان ارتباط برقرار می کنند و کارشناسان پاسخگوی مشتریان هستند.
مدیر کل تامین اجتماعی خراسان شمالی در خصوص سبد کالا نیز گفت: در مرحله اول به حساب 14 هزار نفر دو میلیون ریال نقدی واریز شد که مراحل دیگری نیز خواهد داشت.
با احتساب افراد زیر پوشش به نوعی بیش از 50 درصد جمعیت این استان زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند.
خراسان شمالی 863 هزار نفر جمعیت دارد.
3007/ 6042

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال