حدود 2 میلیارد ریال برای آبرسانی عشایر شیروان تخصیص یافت

بجنورد- ایرنا- رییس اداره امور عشایری شیروان گفت: بتازگی یک میلیارد و 800 میلیون ریال اعتبار از محل ماده 10 و 12 برای آبرسانی برای مناطق عشایری این شهرستان تخصیص داده شده است.

علی ابراهیمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هم اکنون پنج دستگاه تانکر سیار آبرسانی با ظرفیت 10 و 12 هزار لیتری در قشلاق های عشایری مستقر است که به مدت پنج ماه به یکهزار و 200 خانوار عشایری شیروان آبرسانی انجام می شود.
وی با بیان اینکه در قشلاق های استان گلستان 48 محله عشایری در گنبد، کلاله و مراوه تپه است گفت: از مجموع کل محله های عشایری در استان گلستان، 28 محله در حوزه مراوه تپه واقع شده است که 70 درصد عشایر کوچرو شیروان با 180 هزار راس دام سبک در آنجا مستقر هستند.
ابراهیمی افزود: هم اکنون وضعیت راه های عشایری، رفع مشکل سوخت و تامین نفت سفید، آتش سوزی در محله های عشایری، تامین نهاده های دامی برای عشای در قشلاق و سایر مسائل و مشکلات عشایر در مناطق قشلاق گلستان در دست بررسی است.
شهرستان شیروان 2 هزار و 800 خانوار عشایری با جمعیتی حدود 15 هزار نفری دارد که در قالب 9 طایفه 350 هزار راس دام سبک در اختیار دارند.
7186/ 6042

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال