ایرنا می تواند در توسعه خراسان شمالی نقشی موثر داشته باشد

بجنورد- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: خبرگزاری جمهوری اسلامی در این استان دارای مجموعه ای حرفه ای است که می تواند نقشی تاثیرگذار در توسعه استان ایفا کند.

به گزارش ایرنا حسین فرخنده روز سه شنبه در بازدید از مرکز ایرنا در این استان، بر استفاده از ظرفیت ایرنا برای برگزاری کارگاه ها و دوره های آموزش خبری و گزارش نویسی تاکید کرد.
وی با اشاره به گستردگی و تنوع فعالیت های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، خواستار تعامل و همکاری بیشتر ایرنا با دستگاه های متولی حوزه فرهنگ شد.
فرخنده افزود: هر چند شمار رسانه های فعال در این استان از نظر کمی ممکن است کمتر از برخی استانها باشد ولی خراسان شمالی به لحاظ کیفیت اخبار منتشره، وضعیت مطلوبی دارد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: هر چه گفتمان رسانه ای بیشتر و فضای زیست رسانه ای مبتنی بر تعامل باشد، تاثیر بهتری بر روند رشد استان خواهد داشت.
وی با تاکید بر لزوم پیوستگی عمیق تر اعضای خانواده بزرگ فرهنگی استان، برای هم افزایی بیشتر با ایرنا به منظور برداشتن گام های موثرتر در حوزه ارتقای فرهنگ استان اعلام آمادگی کرد.

* صدرنشین جدول سرانه فضای کتابخانه ای کشوریم
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی با اشاره به رشد مطلوب استان در شاخص های کتابخانه ای، گفت: با افزوده شدن 2 کتابخانه شهری در آشخانه و بجنورد و 8 باب کتابخانه روستایی، امسال از نظر سرانه فضای کتابخانه ای در صدر جدول استان ها قرار گرفته ایم.
فرخنده اظهار داشت: در بحث تئاتر نیز هنرمندان استان فعالیت های گسترده ای را با نشاط و انگیزه و امید بیشتر انجام داده و فعالیت های خوبی نیز توسط مردم انجام می شود.
وی افزود: علیرغم کاهش اعتبارات فرهنگی استان به نسبت سال های پیش، کمیت و کیفیت فعالیت های فرهنگی و هنری کمتر نشده و رویدادهای خوبی در این حوزه رقم می خورد.
معاون‌ فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی نیز با اشاره به اجرای برنامه های متعدد برای ارتقای فعالیت های مطبوعاتی و حمایت از رسانه ها، گفت: در این راستا آموزش فعالان عرصه خبررسانی با برگزاری کارگاه های آموزشی انجام شده و امسال نیز تداوم می یابد.
رضا رضایی یادآور شد: ساماندهی صنفی خانه مطبوعات نیز به منظور تقویت این نهاد در دستور کار قرار دارد و حمایت های لازم نیز از قبیل پیگیری تامین کاغذ صورت می گیرد.
مدیر روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی نیز گفت: ایرنا جایگاه بسیار خوبی در سپهر رسانه ای استان دارد و می تواند در توسعه و ارتقای این حوزه تاثیرگذار باشد.
رضا لنگری افزود: خبرگزاری جمهوری اسلامی در امیدبخشی و انعکاس فعالیت های هنرمندان بسیار خوب عمل کرده و همیشه در کنار و همراه فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده است.
مونا عسکریانی، مسئول پژوهش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی نیز با اشاره به فعالیت حرفه ای خبرنگاران ایرنا، اظهار داشت: ایرنا در عرصه رسانه ای استان بسیار توانمند و حرفه ای عمل می کند.
ط/5132

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال