امام جمعه بجنورد:

تیم جدید دولت برای اصلاح وضعیت اقتصادی کشور تلاش کند

بجنورد- ایرنا- نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد گفت: تیم جدید و تازه نفس دولت، که خوشبختانه صبغه اقتصادی دارد، کاری کارستان کند و کشور را از وضعیت و گرفتاری کنونی نجات دهد.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی در خطبه های عبادی و سیاسی نماز جمعه بجنورد اظهار داشت: وزیر راه و شهرسازی، مسکن مهر را به رسمیت بشناسد و آن را مزخرف نپندارد، بافت فرسوده را اصلاح و بازسازی کند و شعارهای متوهم را دنبال نکند.
وی افزود: وزیر اقتصاد هم برای کنترل تورم، مدیریت نقدینگی در کشور تلاش کند و کشور را از تنگناهای کنونی نجات دهد، وزیر صنعت، معدن و تجارت هم حمایت از تولید داخل را سرلوحه کار قرار داده و فکری برای رونق فعالیت و راه افتادن کارخانه ها و اشتغال جوانان داشته باشد.
وی تاکید کرد: وزرای جدید و تازه نفس، نفس تازه به ملت بدهند و این ناهنجاری ها را که مطلوب رهبری نیست، به مطلوب تبدیل کنند.

* افول آمریکار آغاز شده است
امام جمعه بجنورد در بخش دیگری از سخنان خود در باره سخنان رهبر معظم انقلاب در میان دانشجویان و دانش آموزان گفت: رهبری در جمع دانشجویان و دانش آموزان فرمودند که چالش ما با آمریکا، 40 ساله است و اینکه می گویند آمریکا اخیرا عصبانی شده، اینگونه نیست زیرا غرب از همان اول، از رهبری دینی و شیوه حکومتداری ما، از مردم سالاری دینی ما ناراحت بود و احساس می کند یک رقیب پرقدرت در حال شکل گیری است.
وی با بیان اینکه آمریکا از ابتدای انقلاب در سه محور نظامی، اقتصادی و رسانه ای تلاش داشته انقلاب را دچار مشکل کند، گفت: اقدامات نظامی، اولین کار آمریکا علیه ایران بود و جنگ عراق هم به نیابت از ابرقدرت ها، علیه کشور ما انجام شد و واقعه طبس هم چالش دیگر آمریکا علیه ایران بود.
حجت الاسلام یعقوبی گفت: اقتصاد، محور دوم جنگ آمریکا علیه ایران بود و از همان روزهای اول انقلاب، آمریکا با ما سر جنگ اقتصادی داشت و تحریم ها و تهدیدهای اقتصادی، سابقه چهل ساله دارد و چیز جدیدی نیست.
وی گفت: جنگ رسانه ای و روانی آمریکا هم کار امروز و دیروز نیست، غرب از همان اول انقلاب علیه غیرت مردم ما سمپاشی کرده است و البته این جنگ روانی امروز به اوج خود رسیده است.
وی افزود: در این 40 سال، آمریکا نتوانسته ما را شکست دهد و البته ما او را شکست داده ایم، و امروز آمریکا، همان ابرقدرت چهل سال پیش نیست، امروز هیمنه اش درهم شکسته و رو به افول می رود و ایران، رو به توسعه، اقتدار و گسترش است.
امام جمعه بجنورد تاکید کرد: نشانه های افول آمریکا مشهود است و در زمینه نظامی، اقتصادی و رسانه ای با شکست رو به رو شده است.
حجت الاسلام و المسلمین یعقوبی تصریح کرد: آمریکا در عرصه نظامی دیگر نمی تواند کاری از پیش ببرد، در عرصه اقتصادی هم با کسری بودجه رو به رو و متوسل به عربستان شده است.
وی افزود: در عرصه رسانه و روانی هم، دیگر مردم نسبت به آمریکا نگاه منفی پیدا کرده اند، آمریکا فاتحه لیبرالیسم و آزادی را خوانده است.
وی با بیان اینکه ایران به برکت انقلاب مهد آزادی شده است گفت: همانگونه که شوروی متلاشی شد امروز غرب با هیمنه اش رو به سقوط می رود و نشانه های افول پیدا است و این، شعار نیست.

* اسلام به شادی و گریه رسمیت داده است
امام جمعه بجنورد با بیان اینکه دین خدا، خنده و گریه کردن ها را به رسمیت شناخته است، گفت: کسی نمی تواند ایراد بگیرد که اسلام دین گریه است، زیرا ما مسلمانان اهل گریه هستیم و به این گریه ها افتخار می کنیم اما اهل شادی، تفریح سالم و نشاط هم هستیم.
یعقوبی با اشاره به اینکه اسلام دین زندگی سالم و مفرح است گفت: اسلام نعمت خندیدن و شاد زیستن و گریه کردن و عزاداری کردن را به ما داده است اما شادی نه به معنای ابتذال بلکه با نشاط زندگی کردن است.
امام جمعه بجنورد افزود: در ماه های محرم و صفر انقلابی در کشور ایجاد می شود، تحول و دگرگونی در مردم ایجاد می شود و مردم تا یک سال غیرت دینی را به کار می گیرند از دین و کشور و ارزش ها حسین (ع)گونه دفاع می کنند.
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با اشاره به برخی ابتذال ها در مراسم عروسی گفت: همان طور که عزاداری ها را در 2 ماه مدیریت کردیم، باید شادی را نیز مدیریت کنیم و معصیت نکنیم و پایه زندگی فرزندان را با گناه بر هم نریزیم.
7185/5132

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال