معاون سیاسی استاندار خراسان شمالی:

دانشگاه ها محل تفکر انتقادی و به چالش کشیدن است

بجنورد- ایرنا- معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه دانشگاه ها به بخش خصوصی و دولتی در زمینه های مختلف باید مشاوره دهند گفت: مراکز آموزش عالی محل تفکر انتقادی و به چالش کشیدن باید باشد.

به گزارش ایرنا مهرداد ابراهیمی شنبه در مراسم تکریم و معارفه رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان خراسان شمالی اظهار کرد: اعضای هیات علمی دانشگاه باید این نقش را در جامعه بازی کنند زیرا که دانشگاه محل تفکر است و اگر این مهم نباشد پیشرفت و توسعه ای ایجاد نخواهد شد.
وی با بیان اینکه هم اکنون باید در راستای علمی سازی و تولید باید گام برداریم افزود: اگر این اتفاق در این استان بیفتد، بیکاری نیز کاهش خواهد یافت.
ابراهیمی بر کمک جهاد دانشگاهی برای رفع بیکاری نیز تاکید کرد و افزود: باید با تولید علم و تبدیل آن به ثروت شغل ایجاد کنیم.
معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه در پژوهش های علمی در سطح دنیا رتبه های خوبی داشته ایم افزود: هم اکنون علاوه بر کیفیت باید در زمینه کیفیت نیز تلاش کنیم و در این حوزه ارتقا داشته باشیم.
وی با بیان اینکه هزینه کردن در دانشگاه ها هزینه نیست افزود: هرچه قدر در مراکز آموزش عالی هزینه کنیم به نوعی سرمایه گذاری کرده ایم، هم اکنون باید در دانشگاه ها با برنامه پیش برویم اگر این امر محقق شود بسیاری از مشکلات و نابهنجاری ها و آسیب ها در جامعه کاهش خواهد یافت.
وی با بیان اینکه دانشگاه ها محل تجمع نخبگان است افزود: نباید فرار مغز ها داشته باشیم بلکه باید با فراهم کردن زمینه های مختلف برای فعالیت این قشر گردش نخبگان داشته باشیم، هم اکنون باید از نخبگان حمایت معنوی و مادی کنیم و در این راستا باید از فضای سنتی خارج شویم.
در این آیین از زحمات احسان عباسی تقدیر شد و همچنین رضا شاهین فر به عنوان رئیس جهاد دانشگاهی استان خراسان شمالی معرفی شد.
این آیین با حضور مسئولان کشوری و استانی در سالن بصیرت دانشگاه پیام نور بجنورد برگزار شد.
3007/ 6042 خبرنگار: ربابه صانعی** انتشاردهنده: سیدحسین قدسی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال