امام جمعه بجنورد : آتش به اختیار کار فرهنگی و خودش جوش است

بجنورد - ایرنا - امام جمعه و نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی گفت: رهبر معظم انقلاب در خطبه‌های نماز عید سعید فطر آتش به اختیار را کاری فرهنگی و خودجوش تعبیر کردند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی در خطبه های آیین عبادی و سیاسی نمازجمعه بجنورد اظهار کرد: رهبری واژه آتش به اختیار را معنا کردند اما برخی از این جمله سوء استفاده کردند.
وی تصریح کرد: رهبری گفتند هرگاه دشمن بخواهد فرهنگ را به مسلخ ببرد سکوت نکنید و این به معنای این است که همه باید احساس وظیفه کنند.
وی گفت: برخی برداشت نادرست داشتند که رهبری دستور دادند به قانون توجه نشود، اما این حرف درست نیست و منظور معظم له قانون شکنی نبوده است.
وی خاطرنشان کرد: منظور، امر به معروف و نهی از منکر است و این فریضه در مجلس شورای اسلامی مصوب شده است بنابراین خلاف قانون نیست.
نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی افزود: سوژه دست دشمن بدخواه ندهیم، برخی که نگاه منفی دارند برای این است که حاشیه را پررنگ کنند و توجه به حاشیه ها بیشتر شود و توجه به کارهای بر زمین مانده کمتر شود.
وی اظهار کرد: رهبری آتش به اختیار را تعریف کردند و اگر کسی از این حرف تعریف و تعبیر سوء استفاده کند، مریض است.
وی با بیان اینکه گویی برخی یادشان رفته که خداوند در قرآن به قلم قسم یاد کرده است افزود: حق نداریم هر چه به ذهن می‌رسد بنویسیم و منتشر کنیم، گاهی قلم ها راه جهنم را هموار می کنند و اگر کسی با قلم فردی را گمراه کند گناه بر دوش اوست.
7185 /1744 خبرنگار: کبری علی ابادی **انتشاردهنده: علی اصغرافتاده

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال