ارایه بسته های رایگان و پذیرایی با سوغات خراسان شمالی

540 خانوار در مدارس خراسان شمالی اسکان یافتند

بجنورد - ایرنا - رییس اداره تعاون و امور رفاهی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: از اول اجرای طرح اسکان نوروزی تاکنون 540 خانوار با جمعیت 2 هزار و 46 نفر در مدارس این استان مستقر شده اند.

احمد آذری روز دوشنبه و در آستانه آغاز سال نو در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: از مجموع این تعداد 460 خانوار در مدارس و 89 خانوار در خانه های معلم این استان اسکان یافتند.
وی با اشاره به ارتقای کیفیت در مدارس اسکان این استان افزود: در یخچال کلاس ها، بسته پذیرایی از جمله آبنبات، آب معدنی، کیک و شکلات و قره قوروت گذاشته می شود تا سوغات و تولیدات این استان به مسافران و میهمانان نوروزی معرفی شود.
وی اظهار کرد: علاوه بر ارایه بسته های پذیرایی در شهر شیروان مسافران به صورت رایگان با اتوبوس به مناطق دیدنی و گردشگری منتقل می شود و همچنین خدماتی از جمله استفاده رایگان از سالن های ورزشی و تخفیف برای استفاده از استخر نیز در نظر گرفته شده است.
رییس اداره تعاون و امور رفاهی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی افزود: تمامی مدارس درجه سه در سال های گذشته به درجه دو ارتقا یافت.
آذری گفت: کلاس ها به امکاناتی از جمله یخچال، تلویزیون، فرش، پتو، وسایل گرمایشی تجهیز شده اند و مدارس درجه یک دارای حمام هستند و همچنین برخی از مدارس درجه دو نیز امکان استحمام را دارند.
رییس اداره تعاون و امور رفاهی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: 150 آموزشگاه با یک هزار و 158 کلاس درس مجهز به امکانات مورد نیاز برای اسکان مسافران نوروزی فراهم شده است.
آذری افزود: از مجموع کلاس ها 670 کلاس درجه یک و 488 کلاس نیز درجه دو هستند و علاوه بر این کلاس ها 45 واحد نیز به صورت ویژه در خانه معلم در بجنورد، مانه و سملقان و رویین اسفراین نیز برای اسکان مسافران آماده است.
وی گفت: واحد های خانه معلم این استان از تمامی امکانات مورد نیاز برخوردار هستند.
نوروز گذشته 40 هزار نفر از مسافران عبوری از استان توسط آموزش و پروش پذیرش شده و در مدارس اسکان داده شدند.
استان خراسان شمالی در حدفاصل استان های شمالی به مشهد مقدس واقع است.
3007/ 1744 خبرنگار: ربابه صانعی ** انتشاردهنده: علی اصغرافتاده

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال

گالری تصاویر