7.5 میلیارد ریال به اعضای طرح تعمیم ترسیب کربن خراسان شمالی پرداخت شد

بجنورد- ایرنا- مدیر اجرایی پروژه ترسیب ترسیب کربن خراسان شمالی گفت: امسال، 7 میلیارد و 500 میلیون ریال تسهیلات به اعضای گروه های روستایی طرح تعمیم ترسیب کربن استان پرداخت شد.

احمد یزدانی یکشنبه در گفت و گو با ایرنا از اعطای 282 فقره تسهیلات در این راستا خبر داد و اظهار کرد: از این تعداد 145 فقره تسهیلات از محل پس انداز مردمی در صندوق های خرد اعتباری،30فقره از محل شرکت تعاونی منطقه، 74فقره مشاغل خانگی،6فقره پست بانک و 7فقره کمیته امداد بوده است.
وی با بیان اینکه پس انداز 500نفرعضو گروه های روستایی تاکنون 2 میلیارد و 300 میلیون ریال می باشد گفت: گارگاه تولیدی خیاطی در منطقه از محل تسهیلات دفتر عمران سازمان ملل( UNDP) با اعتبار 900 میلیون ریال هفته گذشته به بهره برداری رسید.
یزدانی افزود: همچنین امسال 150 هکتار نهال کاری، 360 هکتارمراقبت و آبیاری و 60 هزار اصله نهال گلدانی تولید شد.
طرح بین المللی تعمیم ترسیب کربن استان از خرداد ماه 93 در منطقه گورپان شهرستان اسفراین در مساحت 126 هزار هکتار با 6 هزار و 200 نفر جمعیت و 28 نقطه روستایی و سکونتگاهی با همکاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان به نمایندگی از سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور، استانداری و دفتر عمران سازمان ملل (UNDP) در حال اجرا است.
7186/ 6042 خبرنگار: فاطمه مقدسی باجگیران** انتشار دهنده: سیدحسین قدسی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال

گالری تصاویر