معاون استاندار: تنوع قومی و مذهبی در خراسان شمالی فرصتی برای توسعه است

بجنورد- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی گفت: تنوع قومی و مذهبی در کشور بویژه خراسان شمالی، یک فرصت برای توسعه است.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی استانداری در روز یکشنبه، محمدتقی ایرانی در کمیسیون اقوام، فرق و مذاهب استان اظهار کرد: وجود اقوام با زبان و گویش های مختلف در خراسان شمالی همراه با امنیت پایدار، این منطقه را فرصتی برای توسعه و پیشرفت استان تبدیل کرده است که می تواند به عنوان الگویی مناسب در کل کشور معرفی شود.
وی با اشاره به ظرفیت های موجود در قانون اساسی، تنوع قومی و مذهبی را اصلی پذیرفته شده دانست و افزود: بر این اساس، دولت تدبیر و امید برای استفاده از ظرفیت تمامی اقوام و مشارکت دادن آنان در بدنه اجرایی و مدیریتی کشور تلاش فراوان داشته و در این راه اقدامات بسیار خوبی نیز انجام داده است.
معاون سیاسی امنیتی ،اجتماعی با اشاره به قرار گرفتن در آستانه برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، برگزاری مستمر انتخابات را از افتخارات نظام جمهوری اسلامی دانست و از مشارکت گسترده و حداکثری به عنوان ضامن اقتدار نظام و خنثی کننده توطئه های بدخواهان نظام و کشور یاد کرد.
ایرانی فراهم کردن فرصت عادلانه برای گروه ها و احزاب قانونی به منظور بیان دیدگاه های خود و فراهم کردن شرایط انتخابات رقابتی را مسئله ای تاثیرگذار در شکل گیری مشارکت حداکثری مد نظر مقام معظم رهبری دانست و تصریح کرد: معیار ما در برگزاری انتخابات، قانون است و همه باید رهنمودهای مقام معظم رهبری و قانون را فصل الخطاب قرار دهند.
معاون سیاسی استاندار و رئیس ستاد انتخابات استان با اشاره به حضور حداکثری مردم خراسان شمالی در انتخابات گذشته بیان کرد: مردم استان در انتخابات پیش رو حماسه دیگری از حضور و پایبندی به آرمان های انقلاب خلق خواهند کرد.
استان 863هزار نفری خراسان شمالی با مردمانی از قومیت های کرد، ترکمن ، فارس و تات در شمال شرق کشور قراردارد.
7189/ 6042 خبرنگار: بتول صارمی** انتشاردهنده: سیدحسین قدسی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال

گالری تصاویر