6 هزار نوبت از مراکزعرضه فراورده های خام دامی مانه وسملقان بازدید شد

آشخانه- ایرنا- رئیس شبکه دامپزشکی مانه وسملقان گفت: 6هزار بازدید بهداشتی از مراکز عرضه و توزیع فراورده های خام دامی توسط تیم نظارتی این شبکه در سال جاری انجام شد.

دکتر ابوالفضل احمدی شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در این بازدیدها که از مراکزی همچون قصابی، مرغ فروشی، رستوران، کبابی و ... انجام شد، هفت هزار و 194 کیلوگرم فراورده خام دامی غیر بهداشتی از مراکز متخلف جمع آوری و نابود شد.
وی تصریح کرد: چهار واحد صنفی به علت اصرار در تکرار تخلف های بهداشتی پلمپ و سه واحد نیز به تعزیرات حکومتی معرفی شد.
وی افزود: تعداد 6 هزار 36 راس دام سبک و 550 راس دام سنگین در کشتارگاه دام شهر آشخانه تحت نظارت شبکه دامپزشکی شهرستان کشتار شدند که در مجموع 134 هزار و 483 کیلوگرم گوشت قرمز دام سبک و 96 هزارو 520 کیلوگرم گوشت قرمز دام سنگین به بازار عرضه شد.
وی گفت: از این میان تعداد 2 لاشه گاو و پنج لاشه گوسفند به علت نداشتن شرایط بهداشتی برای مصرف عمومی به صورت بهداشتی حذف و معدوم شد.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه فراورده های خام دامی همانند گوشت قرمز، گوشت سفید، شیر و ... بخش مهمی از سبد غذایی جامعه را در بر می گیرد، بهداشت این فراورده ها تاثیر بسزایی در سلامت عمومی جامعه انسانی دارد.
وی تصریح : دامپزشکی به عنوان نخستین ارگان بهداشتی – نظارتی در ارتباط با فراورده های خام دامی، همواره تلاش کرده است نظارت مستمر و دقیقی بر عرضه محصولات به صورت بهداشتی در مراکز عرضه داشته باشد.
شهرستان 110 هزار نفری مانه وسملقان در 45 کیلومتری غرب بجنورد واقع شده است.
7183/ 6042 خبرنگار: مرضیه اردکام انتشاردهنده: سیدحسین قدسی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال

گالری تصاویر