خراسان شمالی در روزهای نخست نوروز 96سرد و بارانی است

بجنورد- ایرنا- رئیس پیش بینی هواشناسی اداره کل هواشناسی خراسان شمالی گفت: سامانه بارشی از ابتدای نوروز 96 تا پایان هفته جاری استان را فرا می گیرد که موجب کاهش 7تا 9 درجه ای دما خواهد شد.

مهری هاشمی شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: برای امروز در استان جوی نسبتا پایدار و در برخی ساعات افزایش موقت ابر همراه با وزش باد پیش بینی شده است.
وی افزود: از روز یکشنبه بعد از ظهر بتدریج با ورود سامانه بارشی، افزایش شدت وزش باد وآسمان ابری برای استان خواهیم داشت.
رئیس پیش بینی هواشناسی اداره کل هواشناسی خراسان شمالی گفت: برای روز دوشنبه بارش باران درپاره ای از نقاط رگبار با احتمال رعد و برق برای استان پیش بینی می شود.
هاشمی افزود : در روز سه شنبه به طور موقت از شدت ناپایداری ها کاسته می شود و از اواخر وز سه شنبه تا پنج شنبه با ورود سامانه جدید بارشی آسمان استان ابری همراه با بارش باران و در ارتفاعات و نقاط سردسیر احتمال بارش برف پیش بینی شده است.
وی افزود: از لحاظ دمایی تا سه شنبه روند افزایش جزئی دما خواهیم داشت و از این روز تا جمعه کاهش 7تا 9 درجه ای دما پیش بینی می شود.
استان863 هزار نفری خراسان شمالی واقع در مسیر ارتباطی استان های شمالی کشور به مشهد مقدس هر سال در تعطیلات نوروز شاهد گذر گسترده گردشگران و مسافران نوروزی است.
7189/ 6042 خبرنگار: بتول صارمی** انتشاردهنده: سیدحسین قدسی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال

گالری تصاویر