راه آهن اسفراین 700 میلیارد ریال در سال 96 اعتبار دارد

اسفراین- ایرنا- نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: راه آهن شهرستان اسفراین مبلغ 400 میلیارد ریال در بودجه 96 اعتبار دارد و مبلغ 300 میلیارد ریال هم برای آن اوراق مشارکت گرفته شده است.

هادی قوامی جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: 84 میلیارد ریال از مبلغ اوراق مشارکت این پروژه در هفته گذشته به پیمان کار شرکت راه آهن اسفراین پرداخت شده است تا صرف پرداخت حقوق معوقه کارگران این پروژه شود و بقیه مبلغ این اوراق مشارکت هم تا مرداد ماه 96 به پیمانکار پرداخت می شود.
وی افزود: با توجه به مشکل کمبود اعتبارت در اجرای این طرح به شرط تامین اعتبار به موقع برای این پروژه تا ظرف 2 تا 3 سال آینده راه آهن شهرستان اسفراین به بهره برداری می رسد.
رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان اسفراین نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: پروژه راه آهن جوین -اسفراین در2 قطعه به طول 57 کیلومتر در حال اجراست که پیشرفت عملیات اجرایی قطعه اول آن به طول 26کیلومتر حدود 90 درصد و قطعه دوم آن هم به طول 31کیلومتر 6.5درصد است.
مجید علی اکبریان افزود: درسال 95میزان 64میلیارد ریال اعتبار تخصیص قطعی به این پروژه اختصاص یافته است.
به گزارش ایرنا ساخت راه آهن اسفراین تنها پروژه ریلی استان خراسان شمالی است که تاکنون عملیاتی شده است و با بهره برداری از آن این استان از طریق شهرستان اسفراین به راه آهن سراسری متصل می شود.
مرکز شهرستان 127هزار نفری اسفراین در 60 کیلومتری جنوب شرقی بجنورد مرکز خراسان شمالی قرار دارد.
7189/ 6042 خبرنگار: بتول صارمی** انتشاردهنده: سیدحسین قدسی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال