870 میلیارد ریال برای اصلاح شبکه آب شهری خراسان شمالی نیاز است

شیروان- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی گفت: هم اکنون 40 درصد از شبکه آب شهری استان نیازمند اصلاح است که برای تحقق آن به 870 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

غلامحسین ساقی پنجشنبه در آیین تودیع و معارفه روسای آب و فاضلاب شهری شیروان اظهار کرد: عمر برخی از شبکه های آب شهری در این استان 30 سال است.
وی با بیان اینکه 82 درصد از مشترکان در این استان کم تر از الگوی مصرف، آب استفاده می کنند گفت: با افزایش مصرف آب و افت سطح سفره های زیرزمینی باید چاه ها عمیق تر شود که وضعیت آب شهری در شیروان مطلوب است و بارندگی های اخیر هم آب های سطحی را بهتر کرده است.
ساقی با بیان اینکه استحصال آب هزینه های بالایی در بر دارد افزود: هم اکنون 30 درصد هزینه استحصال آب را می توان از مردم گرفت اما، این شرکت 320 میلیارد ریال بدهی دارد.
فرماندار شیروان هم گفت: این شهرستان در گذشته محروم از آب بود که امروز به یک منطقه برخوردار تبدیل شده است.
عباسعلی صفایی با اشاره به بحث لوله های فرسوده در شبکه قدیم آب شرب شیروان اظهار کرد: شبکه های فرسوده آب باید اصلاح شود و خدمات رسانی بهتری صورت گیرد.
وی ضمن تشکر از مردم شیروان بابت رعایت های لازم در بحث کمبود آب گفت: هم اکنون میانگین سرانه مصرفی آب در این شهرستان بسیار پایین است.
در این آیین از زحمات سیدابراهیم حسینی قدردانی و حامد عباسپور به عنوان رییس جدید آب و فاضلاب شهری شیروان معرفی شد.
شهرستان شیروان با 157 هزار نفر جمعیت به عنوان دومین شهرستان پرجمعیت خراسان شمالی در 60 کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.
7186/ 6042 خبرنگار: فاطمه مقدسی باجگیران** انتشاردهنده: سیدحسین قدسی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال