در تعطیلات نوروز 96

260نیروی پلیس تردد خودروها را در محورهای خراسان شمالی رصد می کنند

بجنورد- ایرنا- رئیس پلیس راه خراسان شمالی از فعالیت 260 نیروی پلیس در طرح نوروز 96 خبر داد و افزود: با افزایش 2 دوربین کنترل سرعت در2 محور مواصلاتی و پرتردد استان، نظارت ها تشدید می شود.

سرهنگ علیرضا حسین زاده پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: پلیس راه 75 درصد از خودروی های انتظامی خود را برای استقرار در مسیرهای مواصلاتی استان اختصاص داده است و در این راستا از نیروهای کمکی مرکز برای رصد ترددها در بازه زمانی 25 اسفند95 تا 14فرودین 96 استفاده می شود.
وی از به کارگیری 2 دوربین کنترل سرعت در 2محور بجنورد- آشخانه و شیروان- فاروج در طرح نوروزی خبر داد و افزود: هم اکنون 10دوربین کنترل سرعت در جاده های استان تخلفات خودروها را ثبت و ضبظ می کنند.
رئیس پلیس راه خراسان شمالی مجهز شدن اتوبوس ها به سامانه سپهتن(سامانه پیمایش هوشمند تردد ناوگان ) را برای رصد تخلفات رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی و کاهش حوادث جاده ای در طرح نوروزی را یکی از نقاط قوت اجرای این طرح ذکر کرد وافزود: پلیس راه استان آمادگی کامل برای همکاری با سازمان های امدادی در طرح نوروزی دارد.
سرهنگ حسین زاده با اشاره به شروع زودهنگام سفرهای نوروزی به رانندگان توصیه کرد: با توجه به طولانی بودن مسیر در سفرهای نوروزی حتما به هنگام خواب آلودگی از ادامه رانندگی خودداری و برای هر یک ساعت و نیم رانندگی 10تا 15دقیقه استراحت کنند .
وی افزود : از رانندگی در ساعات پایانی شب و بعداز ظهر که حالت خواب آلودگی به رانندگان دست می دهد خودداری شود.
استان خراسان شمالی با بیش از پنج هزار کیلومتر راه اصلی و فرعی با 22 گردنه کوهستانی در حد فاصل استان های شمالی کشور به مشهد مقدس واقع شده است که سالانه شاهد تردد خیل عظیمی از مسافران نوروزی از این مسیر است.
7189/ 6042 خبرنگار: بتول صارمی** انتشاردهنده: سیدحسین قدسی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال