هدف ایرنا گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست

ورزش 95 در وقت اضافه 95/ میدانی پر از گل و اوت

بجنورد - عجب سالی بود سال هزار و سیصد و نود و پنج. عجب روزهایی گذشت، پرشور و پر از هیجان، روزهای خوش و ناخوش... روزهای پر رفت و آمد، عجب سالی بود این سال 95 .ورزش عجب دنیایی دارد، عجب بالا و پایینی دارد، عجب دست های پاک و... دارد، عجب حال عجیبی دارد.

شیرازی – امسال همه چیز غافلگیر کننده بود. هم خوب هایش و هم بدهایش. امسال چوخه مثل هر سال نمادین و پرشور برای حفظ سنت ها برگزار شد و بعد از آن ختم شد به رقابت هایی کوچک و البته در بیشتر مواقع هفتگی ولی نه با آن شور و سر و صدای اول سال. ولی چیزی که مهم است این است که این رشته ورزشی چه بخواهیم و چه نخواهیم با ریشه این منطقه عجین شده است و همیشه وجود دارد و وجود خواهد داشت.
امسال اداره کل ورزش و جوانان استان هم حسابی شگفت زده مان کرد.
گفتند دو سال مأمور به خدمت مدیر کل سابق اداره کل ورزش و جوانان به پایان رسید و استان را ترک کرد و سرپرست اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی بدون معارفه منصوب شد و چند ماه بعد مدیر کل جدید این اداره کل منصوب شد ولی همه این اتفاق ها بدون تودیع رسمی مدیر کل سابق بود.
این رفت و آمدها با آمدن «خسرو منعمی» ما را به یاد سال 1385 انداخت؛ سالی که منعمی اولین مدیر کل تربیت بدنی استان بود و حالا بعد از سال ها دوباره بازگشته است.
امسال به طور کلی سال بدی برای ورزش استان نبود، کمی هیجان قاطی اش بود! بودن«امیر حسین محمدی» در رقابت های جام جهانی و تلاش او برای رسیدن به المپیک 2016 یکی از مهم ترین اتفاق های یک سال اخیر بود. از سوی دیگر «مصطفی دلیریان» امسال گل کاشت و برترین کوراش کار دنیا شد.«آسیه شجاعی» بانوی مدال آور استان هم سال درخشانی را گذراند و برنز جهان را تصاحب کرد.لژیونرهای استان هم در رشته های خود پرقدرت حاضر بودند و امسال اعزام به مسابقات کشوری رونق دیگری داشت.
دست ها خالی بود ولی به هر ترتیبی بود بسیاری از هیئت ها اعزام هایی داشتند.
حضور دو تیم فوتبال استقلال و انتظار بجنورد در لیگ دسته 3کشور و حضور تیم کیمیای اسفراین در لیگ دسته یک کشور از مهمترین اتفاق های خوش فوتبالی بود، هندبالی ها هم امسال پرکار بودند. آن ها حواس شان به مسابقات کشوری و فعال کردن هندبال در شهرستان ها بود. می شود گفت پرسفرترین هیئت به شهرستان ها همین هیئت هندبال بود.
جودوکاران استان مثل همیشه هر جابودند قوی ظاهر شدند و ملی پوشان بسیاری در این رشته داشتیم ولی همچنان جای این هیئت در لیگ برتر کشور خالی بود، آن هم به دلیل نداشتن اعتبار.سنگ نوردان و کوهنوردان هم سال پرشوری داشتند و اگر همدل تر شوند سال 96 را به یکی از بهترین سال های کوهنوردی تبدیل می کنند.البته کوهنوردان چند نفر را هم از دست دادند که همیشه یادشان جاودان خواهد ماند.
سنگ نوردان جوان و نوجوان هم به مسابقه کشوری رفتند و هم مقام به دست آوردند تا امید را برای آینده این رشته بیشتر از همیشه کنند.
تیراندازی با کمان با وجود بی خبری و کمرنگ بودنش یک عنوان چهارمی را در رقابت های کشوری توسط «محمد ربانی» به دست آورد و البته ورزشکارانش اگر در رقابت ها حضور داشتند تمام و کمال با هزینه شخصی شان بود و این مورد البته برای چند هیئت ورزشی دیگر هم صدق می کند.دو و میدانی، جودو و کبدی با طرح استعدادیابی بزرگ کشوری که داشتند توی چشم بودند. دانش آموزان از مدارس بجنورد و استان به سالن های ورزشی تعیین شده برای انجام تست رفتند که در آینده از این رشته ها بیشتر از امسال خواهیم شنید.امسال بیشتر رشته های ورزشی، به خصوص رشته های رزمی مانند کاراته، تکواندو، ووشو، بوکس و... روزهای خوشی را برای ورزش استان رقم زدند. سال 95 برای والیبالی ها البته سال چندان خوبی نبود، آن ها با وجود برگزاری رقابت های مختلف حضور در لیگ دسته یک را به خاطر یک معادله مجهول وعده تا عمل از دست دادند.
امسال ورزش ادارات هم روزهای بهتری داشت، مسابقات مختلفی بین کارمندان ادارات برگزار شد.
امسال گرچه استخر مانه و سملقان افتتاح شد و گرچه پیست تارتان خریداری شد ولی هنوز مجموعه 19 مهر که دیگر جوان نیست افتتاح نشده است و گذاشته اند هوا که مساعد شد پیست نصب و مجموعه افتتاح شود.
پایان سال البته برای فوتبالی ها خبر خوش نصب چمن مصنوعی زمین شماره دو مجموعه تختی بجنورد را در پی داشت و همه را سر ذوق آورد.
این ها نوید سال های بهتری را برای سال 96 می دهد. اگر کمی برنامه ریزی و احساس مسئولیت ها در تمام استان بالاتر رود، ورزشکاران ثابت کرده اند که پای کار هستند و از هیچ تلاشی برای بالاتر رفتن پرچم ورزش استان فرو گذار نمی کنند.
ورزشکاران همیشه هستند اگر مسئولان هم باشند و کمی بیشتر حواس شان به دل قهرمانان ورزشی استان و تازه وارد های رشته های ورزشی باشد.
ورزش این استان کمی دلسوزی می خواهد، دلسوزی که باشد راه حل مشکلات هم پیدا می شود. ورزش این استان همدلی می خواهد، همدلی که باشد مشکلات کمتر ایجاد می شود.
کاش سال جدید کمی کم تر مدعی باشیم و کمی بیشتر به فکر ورزش باشیم و حواس مان باشد آمار و ارقام غیرمستند به هیچ مسئول و ورزشکاری وفا نخواهد کرد.
بیایید سال 96 را به امید ورزشی پاک و هماهنگ با اهداف و همدلی برای پیشرفت ورزش شروع کنیم و پهلوانی و جوانمردی و ورزش پاک را سرلوحه قرار دهیم. فقط شعار هیچ کمکی به ورزش نمی کند. امسال ورزش هر چه بود گذشت، خوبی هایش بیشتر از بدی هایش بود. فکر کردن به حال خوب ورزش هم حال مان را خوب می کند. بیایید به حال خوب ورزش فکر کنیم. عیدتان پیشاپیش مبارک باد.
منبع : روزنامه خراسان شمالی
1744 **انتشاردهنده: علی اصغرافتاده

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال