کانونهای فرهنگی،هنری مساجد خراسان شمالی 4میلیارد ریال کمک دریافت کرد

بجنورد -ایرنا - دبیر هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی گفت :4میلیارد و 750میلیون در سال95 به صورت نقدی و خرید تجهیزات کتابخانه ای به کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی کمک شده است.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی حسن فرخنده چهارشنبه در آئین تجلیل از فعالان کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان اظهار کرد: 2میلیارد و 750میلون ریال ازاین مبلغ به صورت نقدی و 2میلیار ریال نیز به صورت تجهیزات کتابخانه به کانونهای فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی در امسال کمک شده است .
وی افزود : در حوزه کمّی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان شمالی پیشرفت های قابل ملاحظه ای داشته است .
مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان شمالی از افزایش تعداد کانون های فرهنگی و هنری مساجد از ١٢ باب در سال ٨٤ به ٣٤١ کانون در سال 95خبرداد و گفت : در برنامه ششم توسعه راه اندازی کانون فرهنگی و هنری در همه مساجد شهری و در همه روستاهای بالای هزار نفر را مطلوب این برنامه در حوزه مساجد ذکرکرد .
فرخنده با بیان اینکه تحقق این مهم با تقویت مشارکت های مردمی امکان پذیر است افزود: همزمان با ارتقای کّمی کانون ها در خصوص کیفی سازی فعالیت ها هم وارد عمل خواهیم شد.
دبیر هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان با اشاره به موفقیت ها و دستاوردهای کانون های مساجد از فعالیت ها و طرح هایی همچون چهره به چهره، پیوند مسجد و منزل و مدرسه و همچنین احیای کارکردهای واقعی مساجد به عنوان طرح هایی که باید به عنوان الگو در سطح کشور معرفی شوند نام برد .
فرخنده در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: مردمی بودن فعالیت های مسجدی را یکی از نکات مهم در مدیریت مساجد خواند و با تأکید بر بهره مندی از مشارکت های مردمی، سهم حضور و مشارکت مردم در موفقیت برنامه های فرهنگی را از اعتبارات دولتی مهمتر و تأثیرگذارتر ذکرکرد .
وی با بیان اینکه کانون های فرهنگی و هنری نماد بارز پیوند دین با فرهنگ، هنر و سایر شئونات اقتصادی و اجتماعی هستند، افزود: کانون های فرهنگی و هنری به عنوان ظرفیتی مهم در راستای بروز و ظهور هنردینی است که با ارتقای سطح کیفی فعالیت های درون مسجدی، رسیدن به این هدف دور از انتظار نیست.
فرخنده، با اشاره به اینکه امروزه گسست دین از حوزه های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی یکی از معضلات جوامع امروزی است، گفت : این گسست فرهنگی باعث به وجود آمدن تشویش ها و اضطراب های فراوانی در عصر حاضر شده است.
حسین فرخنده، دلیل درخشش تمدن اسلامی در قرون اول تا ششم هجری قمری را پیوند علم و دین دانست و این عنصر بنیادین را زمینه ساز پیشرفت و توسعه برشمرد.
استان 863هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور قراردارد که 341کانون فرهنگی هنری مساجد دراین استان فعال است .
1744/7189خبرنگار: بتول صارمی **انتشاردهنده: علی اصغرافتاده

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال