اعلام نتایج استخدامی در نیمه فروردین ماه 96

آموزش و پرورش در آینده نزدیک با بحران نیروی انسانی روبه رو می شود

بجنورد- ایرنا- معاون پژوهش، برنامه ریزی و منابع انسانی آموزش و پروش خراسان شمالی گفت: با وضعیت کنونی شمار نیروی ورودی و خروجی، در سال های آتی آموزش و پرورش با بحران نیروی انسانی روبه رو می شود.

به گزارش ایرنا، قنبرعلی خوش آیینه چهارشنبه در نشست خبری اظهار کرد: اکنون میزان ورودی و خروجی نیروی انسانی در این اداره کل با یکدیگر همخوانی ندارد به طوری که در سال آتی 560 نفر نیرو از آموزش وپرورش استان بازنشسته می شود اما تنها 280 نفر وارد این مجموعه می شوند.
وی افزود: تا سال 1400، 40 درصد از نیروهای آموزش و پرورش استان بازنشسته می شوند و بر این اساس روبه رو شدن با بحران در حوزه نیروی انسانی دور از انتظار نیست.
وی با اشاره به کاهش نیروی انسانی در این اداره کل طی چند سال اخیر گفت: شمار دانش آموزان استان از 159 هزار نفر در سال 92به 163 هزار نفر در سال جاری رسیده است و در این مدت 85 کلاس درس افزوده شده است اما یک هزار و 500 نفر از تعداد همکاران ما کاسته شده اما در این مدت با مدیریت و برنامه ریزی، در جذب نیروی انسانی به میزان 35 هزار ساعت صرفه جویی شده است.

*اعلام نتایج استخدامی در نیمه فروردین ماه 96
معاون پژوهش، برنامه ریزی و منابع انسانی آموزش و پروش خراسان شمالی درباره آخرین اخبار از نتایج استخدامی آموزش و پروش گفت: نتایج آزمون استخدامی در نیمه فروردین ماه سال آتی اعلام می شود و کلاس های آموزشی برای پذیرفته شدگان از 20 فروردین ماه آغاز می شود.
وی گفت: سهم استان در به کارگیری نیرو در این دوره از آزمون، استخدام 176 نفر بود که متاسفانه 40 نفر از ردیف استخدامی ما به علت کسب نشدن نمره قابل قبول، خالی ماند اما با رایزنی انجام شده، 110 نفر دیگر در مصاحبه های استخدامی شرکت کردند و اکنون 176 نفر، سهم استان از به کارگیری نیروی انسانی جذب می شوند.

*حال بودجه آموزش وپرورش ایران خوب نیست
خوش آیینه در بخش دیگر سخنان خود درباره وضعیت کیفیت آموزش در مدارس کشور گفت: بر خلاف کشورهای توسعه یافته، آموزش و پرورش ایران در اولویت قابل قبولی قرار نگرفته است و بودجه این نهاد، اعتبار خوبی نیست.
وی تصریح کرد: تنها در یک دولت اعتبار خوبی به آموزش و پرورش اختصاص یافت و در آن زمان سهم این نهاد از کل بودجه، 14 درصد بود و هیچ گاه سهم آموزش و پرورش از کل بودجه، این رقم فراتر نرفته است.
وی گفت: اکنون نیز سهم آموزش و پرورش از کل بودجه 11.7 درصد است و به یقین این امر در کیفیت آموزش در مدارس تاثیر گذار خواهد بود.

* 100 میلیارد ریال برای هوشمندسازی مدارس هزینه شد
معاون پژوهش، برنامه ریزی و منابع انسانی آموزش و پروش خراسان شمالی درباره هوشمندسازی مدارس در استان گفت: در حدود سه سال گذشته برای هوشمندسازی مدارس استان 100 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
خوش آیینه تصریح کرد: اکنون 35 درصد از کلاس های درس و 55 درصد از آموزشگاه های استان به سیستم های هوشمندسازی تجهیز شده اند.
وی افزود: بر اساس تکلیفی که داریم، باید تمام کلاس های پایه ششم که به صورت مستقل تشکیل شده اند، هوشمندسازی شوند و اولویت بعدی ما پوشش کامل طرح هوشمندسازی در کلاس های پایه های هفتم تا نهم است.
به گفته وی اجرای کامل طرح هوشمندسازی در مدارس استان دست کم 300 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

* اختصاص 600 هزار ریال به هر دانش آموز مدارس شبانه روزی
معاون پژوهش، برنامه ریزی و منابع انسانی آموزش و پروش خراسان شمالی از اعطای کمک به دانش آموزان مدارس شبانه روزی خبر داد و افزود: نهاد ریاست جمهوری، به ازای هر دانش آموز در مدارس شبانه روزی 600 هزار ریال کمک نقدی پرداخت می کند.

* تخفیف 50درصدی خرید کتاب برای دانش آموزان محروم دوره ابتدایی
خوش آیینه درباره حمایت از دانش آموزان محروم گفت: در سال تحصیلی جدید، دانش آموزان دوره ابتدایی در مناطق محروم، از تخفیف 50 درصدی در پرداخت هزینه های خرید کتاب درسی بهره مند می شوند.
وی افزود: امسال یک میلیارد و 510 میلیون ریال اعتبار در این زمینه منظور شده و سهم هر شهرستان توزیع شده است.
وی اظهار کرد: این اعتبار در سال گذشته 160 میلیون ریال بود .
اکنون 163 هزار دانش آموز خراسان شمالی در 2هزار باب آموزشگاه تحصیل می کنند.
7185 / 1744خبرنگار: کبری علی آبادی** انتشاردهنده: علی اصغرافتاده

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال