در طرح آرامش بهاری

33 بقعه متبرکه در خراسان شمالی برای میزبانی از زائران آماده شد

بجنورد- ایرنا- معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی گفت: 33 بقعه در طرح آرامش بهاری برای میزبانی از زائران و مسافران نوروزی آماده شده است.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام علی اکبر صفری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران این استان اظهار کرد: طرح آرامش بهاری در ایام تعطیلات نوروزی در جهت تحقق فرمایشات رهبری در راستای تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی و تقویت باورهای دینی و مذهبی مردم و بهره برداری از فضای معنوی امامزادگان و بقاع متبرکه برگزار می شود.
وی زمان اجرای طرح را 25 اسفند ماه سال جاری تا 15 فروردین 96 عنوان کرد و افزود: در 27 بقعه این استان نیز مراسم تحویل سال نو برگزار می شود و همچنین در 9 بقعه شامل امامزاده های سید عباس، سید اسماعیل بابا امان و ایوب نبی در بجنورد، حمزه رضا و عبدالرضا در شیروان، ابراهیم انصار، سید احمد و محمود چمن بید، محمد دلاور و هادی و زینب کاستان در مانه و مسلقان محل اسکان موقت زائران هستند.
وی همچنین از برپایی 17 خیمه معرفت آرامش بهاری نیز خبر داد و افزود: این خیمه نیز شامل غرفه های مشاوره وقف، پاسخگویی به مسائل شرعی، عفاف و حجاب، امر به معروف و نهی از منکر و غرفه کودک و نوجوان است.
صفری با بیان اینکه 38 روحانی از قم و هشت روحانی نیز از این استان در اجرای این طرح آرامش بهاری مشارکت دارند گفت: حضور روحانی در کنار بقاع متبرکه در قالب طرح خیمه های معرفت است و به مسافران و زائران به مشهد مقدس خدمات ارائه می دهند.
وی برپایی ایستگاه صلواتی، فرهنگ سازی و ترویج فرهنگ وقف، فعالیت های فرهنگی در امام زاده ها، گسترش معارف اهل بیت و قرآنی را از دیگر اهداف اجرای طرح آرامش بهاری عنوان کرد.
در طرح آرامش بهاری نوروز سال 95 ، 100هزار نفر روز مراجعه کننده و همچنین 20 هزار نفر روز نیز در خیمه های معرف مشارکت داشتند.
در ایام نوروز امسال 29 امامزاده شاخص این استان برای اسکان مسافران و زائران آماده شده بود.
استان خراسان شمالی با 941 هزار نفر جمعیت در شمال شرق کشور، بین دو قطب زیارتی مشهدالرضا (ع) و گردشگری شمال واقع شده و هرساله زائران و گردشگران بی شماری از این خطه گذر می کنند.
3007/1744/ خبرنگار: ربابه صانعی **انتشار دهنده: علی اصغرافتاده

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال