استاندار : طرح تحول سلامت در خراسان شمالی بسیار تأثیرگذار بود

بجنورد- ایرنا- استاندار خراسان شمالی در آیین بهره برداری چند طرح مهم حوزه بهداشت و درمان این استان که سه شنبه با حضور دکتر هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بجنورد برگزار شد، طرح تحول سلامت را طرحی تأثیرگذار در سراسر کشور به ویژه در خراسان شمالی خواند.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی استانداری، محمدرضا صالحی در سخنان کوتاهی، از خراسان شمالی به عنوان ایرانی کوچک با اقوام مختلف یاد کرد و با اشاره به تعابیری که از سلامت و امنیت به عنوان دو نعمت بزرگ یاد می شود، از وزیر بهداشت بابت توجه ویژه به این استان قدردانی کرد.
وی ساخت و تجهیز بیمارستان 320 تختخوابی بجنورد و 200 تختخوابی شیروان را مورد اشاره قرار داد و با ابراز امیدواری به بهره برداری رسمی از آن ها در اوایل سال آتی خاطرنشان کرد: اعتبار لازم برای ارتقای بیمارستان 32 تختخوابی گرمه و جاجرم به 64 تختخوابی نیز تأمین شده و مشاور طرح کار خود را در این پروژه آغاز کرده است و امیدواریم که به زودی عملیات اجرایی آن نیز آغاز شود.
پیش از این سخنان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با بیان این که طی 3 سال گذشته 88 هزار مترمربع به زیربنای حوزه بهداشتی و درمانی استان اضافه شده است، گفت: این رقم معادل 75 درصد کل فضای فیزیکی ساخته شده این بخش طی 50 سال گذشته در این استان است.
دکتر گلمکانی از این اقدامات به عنوان تحول زیرساختی و زمینه ساز جهش این دانشگاه در عرصه های گوناگون نام برد.
1744** انتشاردهنده: علی اصغرافتاده

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال