کد خبر: 82394503 (5787198) | تاریخ خبر: 01/11/1395 | ساعت: 15:36|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

پیش بینی500 میلیارد ریال برای ساخت خانه های جوان در بودجه سال 96

بجنورد- ایرنا- وزیر ورزش و جوانان گفت: 500 میلیارد ریال برای ساخت خانه های جوان در بودجه سال 96 دراستان ها منظور شده است تا ساخت این نوع خانه ها شتاب گیرد.

به گزارش ایرنا مسعود سلطانی فر جمعه در نشست با هیئت های ورزشی و سمن های استان خراسان شمالی اظهار داشت: خانه های جوان تاکنون تنها در 12 استان راه اندازی شده است اما تا چهار ماه آینده هم در هفت استان دیگر راه اندازی خواهد شد.
وی در ادامه با بیان اینکه اقتصاد ورزش در کشورهای جهان رشد یافته است گفت: این نوع اقتصاد در کشورمان کوچک مانده است.
سلطانی فر گفت: متاسفانه حضور اسپانسرها و بخش خصوصی وسرمایه گذاری بخش خصوصی در ورزش محدود بوده است.
وی علت ضعیف بودن سرمایه گذاری بخش خصوصی در ورزش را نبود سازوکارهای قانونی مناسب عنوان کرد و افزود: متاسفانه بسیاری از بنگاه های اقتصادی سرمایه گذاری در بخش ورزش را هزینه و امری بدون درآمد می دانند.
وی اظهار داشت: در سایر کشورهای دنیا، سرمایه گذاری در بخش ورزش همچون سرمایه گذاری در بخش های کشاورزی یا صنعت با سود اقتصادی و بهره برداری بالا همراه است.
وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: ما نیز باید ساز و کاری تعریف کنیم تا سرمایه گذاری در ورزش با صرفه اقتصادی همراه باشد.
وی تصریح کرد: گام نخست در برنامه ششم توسعه برداشته شده است و براین اساس مجلس شورای اسلامی مصوب کرده که تمام هزینه های بخش خصوصی در بخش ورزش، به عنوان هزینه های قابل قبول مالیاتی تلقی شود.
سلطانی ارائه تسهیلات ارزان قیمت به بخش ورزش را از دیگر اقدامات برای توسعه ورزش عنوان کرد.
وزیر ورزش و جوانان در بخش دیگری از سخنان خود به پروژه های عمرانی در خراسان شمالی اشاره کرد گفت: ورشگاه 15 هزار نفری 19 مهر اکنون برای بهره برداری در حال آماده شدن است و سالن 6 هزار نفری بجنورد نیز تا پایان سال 97 به بهره برداری می رسد.
وی افزود: نیمی از هزینه های مورد نیاز برای تکمیل این پروژه ورزشی، توسط وزارت ورزش و جوانان و مابقی توسط استان تامین می شود.
وزیر ورزش و جوانان امروز جمعه برای انجام سفری یک روزه و بازدید از پروژه های ورزشی خراسان شمالی وارد بجنورد مرکز این استان شد و مورد استقبال استاندار و نمایندگان این استان در مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.
به گزارش ایرنا مسعود سلطانی فر در این سفر از ورزشگاه 15هزار نفری بجنورد، مجموعه ورزشی6هزار نفری و همچنین ساختمان در دست ساخت اداره ورزش و جوانان خراسان شمالی بازدید کرد.
خراسان شمالی با 23 هزار ورزشکار بیمه شده این استان دارای 43 هیات ورزشی فعال با 23 هزار ورزشکار بیمه شده دارد.
استان 940هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور قرار دارد.
6042 انتشاردهنده: سیدحسین قدسی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال