یک مسئول در شرکت توزیع برق خراسان شمالی:

دستگاه ها باید 20 درصد انرژی خود را از منابع تجدیدپذیر تامین کنند

بجنورد- ایرنا- مجری پروژه های انرژی های تجدید پذیر شرکت توزیع برق خراسان شمالی گفت: دولت مکلف کرده تا تمامی سازمان ها و ادارات دولتی و نهادهای غیردولتی تا سال 1397، حداقل 20 درصد از انرژی مورد نیاز خود را از طریق منابع تجدید پذیر تامین کنند.

به گزارش ایرنا و به نقل روابط عمومی این شرکت، مهندس اسماعیل حسین پور اظهار کرد: در این راستا برای ارائه مشاوره و معرفی پیمانکاران مجری طرح احداث نیروگاه های تجدید پذیر به تمامی ادارات، ارگان ها و سازمان های استان آمادگی کامل داریم.
وی گفت: مطابق این ابلاغیه در صورت اجرایی نکردن این مصوبه، هزینه 20 درصد از انرژی ساختمان های اداری از سال 1397 به بعد، با نرخ آزاد محاسبه خواهد شد.
این مسئول در حوزه انرژی های تجدید پذیر خراسان شمالی گفت: شرکت توزیع برق استان برای ارائه مشاوره به نهادها و معرفی پیمانکار تایید صلاحیت شده برای ساخت نیروگاه های مقیاس کوچک در ادارات، آمادگی کامل دارد.
وی با اشاره به این که برای احداث این نیروگاه ها می توان از فضای پارکینگ، پشت بام ساختمان ها، سوله های ورزشی، کارگاه ها و دیگر سطوح آفتاب گیر و بادگیر ادارات و ارگان ها استفاده کرد افزود: سازمان ها و ادارات استان می توانند، مکان های مناسب برای احداث این نیروگاه ها را از طریق مکاتبه اداری با شرکت توزیع برق استان در میان بگذارند تا مشاوران شرکت در رابطه با توجیه فنی و اقتصادی این بخش ها اظهارات کارشناسی خود را مطرح و پیمانکاران متناسب با اجرای پروژه ها را معرفی کنند.
پیشتر، معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی گفت: سازمان ها و ارگان های دولتی 85 میلیارد ریال بدهی به شرکت توزیع نیروی برق استان دارند که این قلم معادل نیمی از مطالبات این شرکت است.
مصطفی معنوی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به مطالبات این شرکت در سال های اخیر از کلیه مشترکین برق در استان، افزود: در سال 93 میزان مطالبات 95 میلیارد ریال بوده که در سال گذشته به 125 میلیارد ریال رشد یافته و در 6 ماهه اول امسال میزان این مطالبات به 175 میلیارد ریال رسیده است.
به گفته وی،50 درصد این بدهی ها مربوط به ارگان ها و مراکز دولتی با 85 میلیارد ریال و پس از آن 20 درصد بخش خانگی با 30 میلیارد ریال بوده که بقیه این بدهی ها 12 درصد مربوط به بخش های تجاری،10 درصد سایر مراکز و 5 درصد صنعت است.
به گزارش ایرنا ، استان خراسان شمالی 320 هزار مشترک برق دارد که از این تعداد 270 هزار مشترکین خانگی هستند.
6042 انتشاردهنده: سیدحسین قدسی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال